Z prasy i mediów

Darmowe mieszkanie – jakie grupy zawodowe mogą liczyć na mieszkania służbowe

Teoretycznie, mieszkanie służbowe może zaproponować każdy przedsiębiorca chcący przekonać pracownika do pracy u siebie. W praktyce, istnieją grupy zawodowe, którym jest dużo łatwiej takie lokum uzyskać.

Kilka dekad temu mieszkanie służbowe należało się niemal każdemu. Wystarczyło posiadać pracę i poczekać wystarczająco długo by otrzymać swoje M3. Wraz z gospodarką wolnorynkową zmieniła się rzeczywistość mieszkaniowa, ale wybrane grupy zawodowe nadal mogą liczyć na pomoc państwa w tym zakresie. Oto największe z nich.

Straż Graniczna

Według Ustawy o Straży Granicznej z 1990 roku, funkcjonariuszom należy się mieszkanie w miejscowości pełnienia służby. Gdy natomiast nie jest możliwe zapewnienie stosownego lokalu należy mu się ekwiwalent.  Zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z dnia 22 grudnia 1999 roku, wysokość ekwiwalentu wynosi w przypadku funkcjonariusza posiadającego rodzinę – 12,40 za dzień (384 złote miesięcznie) oraz 6,20 w przypadku osoby samotnej (192 złote).

źródło: http://www.domiporta.pl/poradnik/7,127356,22992214,darmowe-mieszkanie-jakie-grupy-zawodowe-moga-liczyc-na-mieszkania.html