Aktualności Zarządu Oddziałowego

XI Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym

Trzecie miejsce w XI Mistrzostwach Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym zajęła reprezentantka z Nadwiślańskiego Oddziału SG Alicja Charmuszko – 01:29:45.

5 marca na Polanie Jakuszyckiej funkcjonariusze Straży Granicznej rywalizowali ze sobą podczas XI Mistrzostw SG w Narciarstwie Biegowym w ramach 41. Biegu Piastów. Z zasługi dla Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu Komendant Główny Straży Granicznej płk SG Marek Łapiński otrzymał Odznakę Pamiątkową Ośrodka.

Od 11 lat pod patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej odbywają się Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym. W tym roku do sportowej rywalizacji na dystansie 16 km stanęło 36. funkcjonariuszy z oddziałów, ośrodków szkolenia SG oraz Komendy Głównej SG, by walczyć o cenne nagrody. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału SG. Na drugim stopniu podium stanęli reprezentanci Nadodrzańskiego Oddziału SG. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna ze Śląskiego Oddziału SG.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet, najwyższy laur zwycięstwa przypadł Aleksandrze Fundanicz z Bieszczadzkiego Oddziału SG, która ukończyła bieg z czasem 01:05:42. Drugie miejsce wywalczyła Justyna Korotko z Warmińsko – Mazurskiego Oddziału SG z czasem 01:23:40. Na trzecim stopniu podium stanęła reprezentantka z Nadwiślańskiego Oddziału SG Alicja Charmuszko – 01:29:45.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn, pierwsze miejsce zdobył Wojciech Cybruch z Nadodrzańskiego Oddziału SG z czasem 01:03:01, drugie miejsce wywalczył Adam Dutka z Bieszczadzkiego Oddziału SG (01:03:07). Trzecie miejsce przypadło Eugeniuszowi Słobodzianowi ze Śląskiego Oddziału SG (01:08:30).

W kategorii najlepszy funkcjonariusz NSZZ FSG został Adam Dutka z Bieszczadzkiego OSG, drugie miejsce wywalczył Eugeniusz Słobodzian ze Śląskiego Oddziału SG, natomiast trzecie miejsce zajął Andrzej Dziedzicki z Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Nagrody ufundowała Komenda Główna Straży Granicznej oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy SG.

W uznaniu zasług za wspieranie działań statutowych Ośrodka i duży wkład w rozwój szkoły, Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu płk SG Marek Woszczatyński wręczył Komendantowi Głównemu Straży Granicznej płk. SG Markowi Łapińskiemu Odznakę Pamiątkową Ośrodka.