Pisma FZZ SM

Wniosek Wielkopolskiej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych o ujawnienie prawdy

Przedstawiamy
W N I O S E K

Wielkopolskiej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych dot. rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o Policji, ustawy o Straży Granicznej, ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, ustawy o Biurze Ochrony Rządu, ustawy o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu, ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, ustawy o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego, ustawy o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego, ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1497).
skierowany do


Pana  Posła Marka WÓJCIKA Przewodniczącego Sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych
oraz Pana Posła Tomasza SZYMAŃSKIEGO Przewodniczącego Nadzwyczajnej Podkomisji Sejmowej

Wniosek do pobrania w PDF
SZANOWNI PANOWIE PRZEWODNICZĄCY!
PANIE I PANOWIE POSŁOWIE!
W imieniu Federacji, których obowiązkiem ustawowym i statutowym jest dbanie o interesy funkcjonariuszy
wnioskujemy o:
skierowanie na podstawie art. 158 i 159 Regulaminu Sejmu RP, przyjętego Uchwałą Sejmu RP z dnia 30 lipca 1992 dezyderatu do Ministra Spraw Wewnętrznych i Ministra Sprawiedliwości celem opracowania w możliwie najkrótszym okresie czasu raportów o stanie zdrowia funkcjonariuszy Policji Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Więziennej.
U Z A S A D N I E N I E

W związku z pracami nad projektem ww. ustawy niezbędna jest pełna wiedza o faktycznym stanie zdrowia funkcjonariuszy służb mundurowych.
Związki Zawodowe od kilku lat wnoszą bezskutecznie do Ministrów i szefów poszczególnych służb o opracowanie raportów o stanie zdrowia. Na dzień dzisiejszy Ministrowie z wyjątkiem zestawień liczbowych ze stosownym „tłumaczenie” nie potrafią ocenić sytuacji zdrowotnej w poszczególnych służbach, co powoduje, że w mediach jesteśmy przedstawiani w sposób dyskryminujący szkodzący wizerunkowi służb oraz Państwa.
Jesteśmy przekonani, że stosowny dezyderat Posłanek i Posłów RP może doprowadzić do podjęcia przez odpowiedzialne za służby organy decyzji o
opracowaniu raportów, które mogą stanowić podstawę do przeprowadzenia rzetelnej debaty parlamentarnej o powodach absencji chorobowej funkcjonariuszy w służbie. Szczegółowe uzasadnienie naszego wniosku znajduje się w materiałach wysłuchania publicznego wyżej wymienionej ustawy, które odbyło się w dniu 27 sierpnia br. w Sejmie RP. Przedstawiciel Wielkopolskiej Federacji podinsp. Andrzej Szary z ZW NSZZ Policjantów
województwa wielkopolskiego podczas wysłuchania złożył na ręce Pana Przewodniczącego Komisji Spraw Wewnętrznych stosowny wniosek o zlecenie przez Komisję oceny stanu zdrowia funkcjonariuszy. Wówczas Poseł Marek Wójcik stwierdził „Mam nadzieję, że pracująca nad projektem ustawy podkomisja będzie dysponowała takimi danymi przedstawionymi przez MSW”. W ocenie naszych Organizacji takie dane bez raportów nie są możliwe do
zgromadzenia ponieważ ich nie ma. Biorąc pod uwagę powyższe liczymy na zrozumienie Szanownych Państwa dla dobra Kraju oraz prestiżu polskiego Parlamentu i służb mundurowych, które codziennie służą naszemu społeczeństwu, niejednokrotnie przy tym narażając własne życie i zdrowie.