Aktualności Z prasy i mediów

Policjant zarobi tyle co żołnierz? Kierwiński: zmienimy system wynagradzania

Dziś służba w Policji jest kompletnie niekonkurencyjna na przykład ze służbą w wojsku. Jest to kompletnie nielogiczne, więc będziemy to zmieniać – zapowiedział szef MSWiA Marcin Kierwiński. Jak dodał, różnica między pierwszą płacą policjanta, a żołnierza wynosi około tysiąca złotych.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński był w czwartek wieczorem gościem „Kropki nad i” w TVN24. Podczas rozmowy został m.in. zapytany o to, czego oczekuje od nowego komendanta głównego Policji insp. Marka Boronia. „Zatrzymania ubytków kadrowych. Nie mówię, że nagle uzupełnimy te braki z dnia na dzień, bo to jest po prostu niemożliwe. Ale zatrzymamy ten proces odpływu doświadczonych funkcjonariuszy” – powiedział Kierwiński.

Zapowiedział też, że resort w tej sprawie pomoże. „Już wprowadziliśmy podwyżki dla policjantów. Zmienimy też system wynagradzania i ułatwimy powroty do Policji” – podkreślił.

Wyjaśnił przy tym, że kierownictwo MSWiA chce zmienić siatkę płac dla policjantów. „Dziś służba w Policji jest kompletnie niekonkurencyjna na przykład ze służbą w wojsku” – ocenił. Jak dodał, różnica pomiędzy pierwszą płacą policjanta, a wojskowego wynosi około tysiąca złotych. „Mówiąc szczerze jest to kompletnie nielogiczne, więc to też będziemy zmieniać” – zapewnił szef resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Czytaj więcej, źródło: infosecurity24.pl

Foto: Policja