Aktualności Zarządu Oddziałowego

Nadwiślański Oddział SG zajął czwarte miejsce w Mistrzostwach Straży Granicznej w Koszykówce

“(…)W finałowych meczach Podlaski Oddział Straży Granicznej pokonał Nadwiślański Oddział SG i tym samym zdobył III miejsce na podium. Natomiast po wyrównanej i pełnej emocji walce Mistrzem Straży Granicznej w Koszykówce została drużyna gospodarzy czyli Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej pokonując Morski Oddział SG 73 : 64. Najlepszym zawodnikiem został funkcjonariusz Bieszczadzkiego Oddziału SG mł. chor. SG Robert Galanty (Placówka SG w Medyce).

Nagrody: puchary, medale , pamiątkowe niedźwiadki – symbol Przemyśla oraz upominki rzeczowe wręczali Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG – płk Piotr Patla, Starosta Przemyski Jan Pączek,  Naczelnik Wydziału Promocji, Sportu, Turystyki i Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu – Mariusz Zamirski oraz gość specjalny mistrzostw – koszykarka Agnieszka Szott – Hejmej – wielokrotna reprezentantka Polski.

I Mistrzostwa Straży Granicznej w Koszykówce obywały się w dniach 20 -22 maja w Przemyślu. Łącznie do rywalizacji zgłosiło się 10 drużyn reprezentujących oddziały, ośrodki szkolenia oraz Komendę Główną SG. Wszystkie mecze rozegrano na HALI POSiR w Przemyślu. Organizatorami byli Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, NSZZ FSG przy BiOSG oraz IPA Region Bieszczadzki. Honorowy Patronat nad turniejem objęli Prezydent Miasta Przemyśla – Robert Choma oraz Starosta Przemyski – Jan Paczek.

Łącznie w mistrzostwach wzięło udział 80 funkcjonariuszy i 3 funkcjonariuszki Straży Granicznej  z całej Polski.

Mecze zostały rozegrane w trzech fazach – I – eliminacyjna , II – o miejsce i półfinały oraz III – o  pierwsze miejsce.

Zawody zostały wpisane do kalendarza imprez sportowych na 2015 rok zatwierdzonego przez Komendanta Głównego SG.