Aktualności Zarządu Oddziałowego Aktualności ZT przy PSG Warszawa Okęcie

Na Okęciu pożegnano przyszłych emerytów

Od początku lutego br. 8 funkcjonariuszy, wśród nich 4 związkowców zakończyło służbę w Placówce Straży Granicznej na Okęciu.

Wśród tych, którzy przeszli na zasłużoną emeryturę, znalazły się cenione koleżanki, należące od wielu lat do naszej organizacji związkowej: Urszula Będowska, Katarzyna Garlej, Agnieszka Choroś oraz Joanna Pietraszek.

Podczas uroczystych spotkań pożegnanych, Komendant Placówki płk SG Grzegorz Pietyra, wraz ze swoimi zastępcami, nie szczędzili podziękowań odchodzącym na emeryturę podwładnym. W swoich wypowiedziach wyrazili wdzięczność za ich wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, serdeczność oraz koleżeńską postawę, które przez długie lata przynosiły chlubę służbie. Przełożeni złożyli również życzenia wszelkiej pomyślności i realizacji dalszych planów wręczając pamiątkowe grawertony i upominki.

Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ FSG Krystian Wojciechowski wręczył odchodzącym koleżankom ryngrafy jako symboliczne wyrazy wdzięczności za ich zaangażowanie w działalność związkową.

Gratulujemy i serdecznie dziękujemy Wam za każdy wysiłek włożony w służbę. Zarząd Terenowy NSZZ FSG przy PSG Warszawa-Okęcie życzy Wam obfitości zdrowia i szczęścia w nowym rozdziale życia. Niech spełniają się Wasze marzenia a radość niech towarzyszy Wam na każdym kroku w zasłużonym odpoczynku. Teraz, gdy macie więcej czasu dla siebie, możecie zająć się tymi wszystkimi pasjami, które musiały czekać w kolejce podczas służby. W końcu możecie spełniać marzenia z dzieciństwa: być może zostaniecie np. mistrzami fotografii albo hirudoterapii a może odkryjecie w sobie talent do gotowania 😀😉, który ukrywał się przez lata pod mundurem strażnika granicznego.

Niech każdy dzień będzie dla Was pełen ekscytujących przygód, jak w najbardziej porywających filmach akcji, ale niech będzie też czas na spokojne relaksowanie się i cieszenie lekturą książek, o wiele bardziej interesujących niż „Podręcznik DGR”, „Ustawa o Cudzoziemcach” czy „Instrukcja Operacyjna Lotniska”.

Tekst: Krystian Wojciechowski

Foto: PSG Warszawa-Okęcie