Z prasy i mediów

IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym

29 maja 2016 roku zakończyły się w Makowie Mazowieckim IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym, w ramach których zostały rozegrane po reaktywacji XIII Mistrzostwa Polski Policji w Wędkarstwie Spławikowym. Całość Mistrzostw objął Honorowym Patronatem Komendant Główny Policji.

W IV Mistrzostwach w Wędkarstwie Spławikowym Służb Mundurowych uczestniczyła Drużyna reprezentująca NwOSG i ZO NSZZ FSG przy NwOSG w składzie:
Piotr Rezler – Kapitan Drużyny
Grzegorz Krawczyk
Sebastian Siwak
Drużynie kibicował Przewodniczący ZO NSZZ FSG przy NwOSG kol. Robert Lis, a w uroczystości rozdania nagród wziął udział Naczelnik WG NwOSG Pan ppłk SG Piotr Czarnecki reprezentujący Komendanta NwOSG.

Mistrzostwa zostały rozegrane na zbiorniku wodnym ZALEW. Całość Mistrzostw została rozegrana w dwóch turach z obowiązkowym dniem treningu przed pierwszą turą, w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej. W Mistrzostwach mogli wziąć udział wyłącznie funkcjonariusze – uprawnieni do noszenia munduru w służbie czynnej oraz emeryci i renciści poszczególnych formacji, będący wcześniej uprawnionymi do noszenia munduru.
Do Makowa Mazowieckiego przyjechało 66 zawodników, którzy w trzy osobowych drużynach rywalizowali w łowieniu ryb. Byli to głównie policjanci, ale byli też strażacy, leśnicy, służba więziennictwa, wojskowi. Wśród męskiego grona była jedna „rodzynka” – Sylwia Borkowska, która jest policjantką z Komendy Stołeczną Policji, a pochodzi ze Szczuk.

Po trzech dniach zmagań wędką przyszła w końcu pora na ogłoszenie wyników, a tym samym medale, puchary i nagrody rzeczowe. Sędzia Główny zawodów Jan Kubaszewski ogłosił wyniki Mistrzostw. Zwycięską drużyną IV Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym i XIII Mistrzostw Polski Policji w Wędkarstwie Spławikowym okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Drugie miejsce zajęli reprezentanci policji śląskiej Elegant Fishing, a trzecie miejsce policjanci z Kujawsko Pomorskiej Komendy Wojewódzkiej.
W kategorii “największa ryba” zwyciężył policjant Marcin Ostrowski z Komendy Powiatowej w Makowie Mazowieckim. Zwycięstwo przyniósł mu leszcz o wadze 1385g.
W kategorii “najmniejsza ryba” zwyciężył Paweł Kowalski reprezentujący Zakład Karny Przytuły Stare. Najmniejszą złowiona rybą okazał się jazgarz o długości zaledwie 7,3 cm.
Zwycięzcy odebrali gratulacje z rąk przybyłego na zakończenie Mistrzostw Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Marka Świszcza, Komendanta Powiatowego Policji w Makowie Mazowieckim – insp. Tomasza Łysiaka, oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Radomiu – asp.szt. Rafał Kruka.