Aktualności

Informacja w sprawie pozwu zbiorowego.

W dniu 10.08.2016 roku odbyła się pierwsza rozprawa pozwy zbiorowego ZZ Policjantów.

Pierwszą miłą niespodzianką, choć na tym etapie nie możemy niczego przesądzać był fakt, że sąd nie odrzucił pozwu na pierwszej rozprawie jak było w przypadku ZZ SW i ZZ SG. Wskazał natomiast w terminie 30 dni na wyjaśnienie nazwisk 8 osób, co, do których sąd ma wątpliwości zgodności podpisu z nazwiskiem zamieszczonym w pozwie i poprosił jeszcze raz o zaświadczenia i ksero dowodów osobistych.

Kolejny termin został wyznaczony na dzień 04.10.2016 roku. Widzimy delikatną zmianę postawy i klimatu ze strony sądu, co bardzo cieszy. Aby nie było to na wyrost to jesteśmy bardzo dalecy od radości z tego powodu, ale przynajmniej jest wola procedowania i prowadzenia sprawy.

Warto nadmienić, że odesłanie nas do Sądu Apelacyjnego to przynajmniej półtora roku straty czasu.

Jest dalece prawdopodobne, że wygrana  sprawa pozwu ZZ SW (pierwszy pozew) w apelacji bardzo pomaga. Miesiąc temu była pierwsza rozprawa ZZ SW po korzystnym wyrku w apelacji gdzie widzimy również zupełnie inne podejście. Z racji tego, że jest to ten sam sąd, w którym są wszystkie pozwy związków zawodowych być może sędziowie doszli do bardzo ważnego wniosku, że i tak wrócimy ewentualnie rok lub dwa później po apelacji. Jeśli tak jest to sytuacja przynajmniej w kwestii czasu poprawi się bardzo. Liczymy na to, ale to sąd decyduje, więc musimy poczekać.

Jesteśmy dobrej myśli będziemy Państwa o wszystkim informować.

 

Pozdrawiamy

Zespół Omega Kancelarie Prawne