Od pierwszego lipca funkcjonariusze służb podległych MSWiA będą mogli skorzystać z nowego świadczenia. „Dodatek mieszkaniowy dla funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej będzie zróżnicowany w zależności od miejsca zamieszkania i miejsca służby. Ceny mieszkań są bardzo różne w zależności od aglomeracji, miejsca pobytu, więc ten dodatek będzie wynosił od 900 do 1800 zł” – poinformował premier Donald Tusk. Z kolei szef MSWiA Tomasz Siemoniak ocenił, że dzisiejsze decyzje, zwłaszcza „dotycząca dodatku mieszkaniowego ma charakter historyczny”.
We wtorek w siedzibie Komendy Głównej Policji odbyła się konferencja prasowa premiera Donalda Tuska oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji, koordynatora służb specjalnych Tomasza Siemoniaka. Podczas niej przedstawiono propozycje zmian w systemie świadczeń mieszkaniowych dla funkcjonariuszy. „Z wielką satysfakcją mogę dzisiaj powiedzieć, że doszliśmy do finalnego rozwiązania, na które tysiące funkcjonariuszy Policji, ale także Straży Granicznej, Straży Pożarnej czekało dłuższego czasu” – podkreślił szef rządu.
„Wszyscy wiemy, że sytuacja w tych służbach wymaga wsparcia ze strony państwa. Mówimy tutaj nie tylko o tak oczywistych kwestiach, jak utrzymanie możliwie wysokiego statusu tej służby” – zaznaczył premier. Dodał przy tym, że to, co jest możliwe w krótkim czasie i co w jego ocenie, w sposób zasadniczy może poprawić sytuację materialną funkcjonariuszy, to „zrównanie statusu, jeśli chodzi o dodatki mieszkaniowe ze statusem żołnierzy Wojska Polskiego”.
Premier oznajmiając wprowadzenie dodatku mieszkaniowego dla funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej wskazał, że jego wysokość będzie uzależniona od miejsca zamieszkania i miejsca służby. „Ceny mieszkań są bardzo różne w zależności od aglomeracji, miejsca pobytu, więc ten dodatek będzie zróżnicowany od 900 do 1800 zł. Warto sobie uświadomić, że te maksymalnie 1800 zł nie jest opodatkowane, a więc jest więcej warte niż te regularne składowe wynagrodzenia” – podkreślił Donald Tusk.
Czytaj całość, źródło: infosecurity24.pl