Aktualności Z prasy i mediów

Drużyna Nadwiślańskiego Oddziału SG na III miejscu w V Mistrzostwach Straży Granicznej w Koszykówce

8 sierpnia 2019 r. zakończyły się V Mistrzostwa Straży Granicznej w Koszykówce. W zawodach wzięło udział 11 drużyn reprezentujących oddziały Straży Granicznej, Ośrodki Szkolenia SG oraz Komendę Główną SG. Trzecie miejsce, zdobyła ekipa reprezentująca Nadwiślański Oddział SG.

Mistrzostwa, które były rozgrywane w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozpoczęły się we wtorek meczem pomiędzy Ośrodkiem Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu a Bieszczadzkim Oddziałem SG.  W ciągu trzech dni rozegrano 32 spotkania. Mecz o pierwsze miejsce wzbudził wiele emocji. Broniąca tytułu Mistrza drużyna z Morskiego Oddziału SG nie dała szans swoim rywalom z Podlaskiego Oddziału SG i pokonała ich wynikiem 100:47. W trakcie przerwy rozegrano konkursy dla widzów, m.in. konkurs rzutów osobistych oraz za 3 punkty. Zwycięzcy otrzymywali koszulki klubów ekstraklasy Polskiej Ligi Koszykówki.

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Michał CEBULA z Morskiego Oddziału SG. Wybrano również najlepszą zawodniczkę wśród kobiet. Została nią reprezentantka Bieszczadzkiego Oddziału SG Anna SZARUGA.
Tradycyjnie wybrana została najlepsza piątka zawodników Mistrzostw:

• Krzysztof KOWALSKI z Nadwiślańskiego OSG,
  • Marcin SZCZOTKA z Bieszczadzkiego OSG,
  • Andrzej GROMADSKI z Podlaskiego OSG,
  • Piotr JAKUBOWSKI z Podlaskiego OSG,
  • Marcin CHOJNACKI z Morskiego OSG.

Puchar Fair-Play otrzymała drużyna reprezentująca COS SG w Koszalinie.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, piłki do koszykówki, maskotki oraz materiały promocyjne związane z miastem Lubań oraz koszykówką. Każdy zawodnik uhonorowany został pamiątkowym medalem, a trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary.