Aktualności Zarządu Oddziałowego Z prasy i mediów

Zapraszamy na spotkania z genealogia, genetyką i projektem „Wspólnie dla Przodków”

Dzięki kolejnej edycji programu Instytut Polonika „POLSKIE DZIEDZICTWO KULTUROWE ZA GRANICĄ – WOLONTARIAT. Edycja 2023” mamy możliwość między innymi z Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy NwOSG realizować projekt porządkowania polskich cmentarzy w Ukrainie w przygranicznych miejscowościach w Warężu i Łubowie.
🚌 Najbliższy wyjazd planujemy w lipcu wyjazd w czwartek 13.07 powrót w niedziele 16.07.
Zapraszamy wszystkich do pracy i do wspólnej integracji 😎⚒️🍻
🇵🇱 Maj – miesiąc początku kontynuacji projektu Wspólnie dla Przodków/Спільно для Предків realizowanego przez Fundacje SCIRE przy współpracy wolontariuszy z:
przy finansowaniu Instytut Polonika.
Wspólna praca wolontariuszy na cmentarzach pod koniec kwietnia i w maju pokazuje nam, że razem 🇺🇦 i 🇵🇱 mogę zrobić bardzo dużo ✌️dziękujemy mieszkańcom Waręża i Łubowa, studentom Lwowskiej Politechniki oraz pogranicznikom stacjonującym w Warężu za wykoszenie cmentarzy w Warężu i Łubowie 😎🇵🇱🇺🇦
⏰ 8 czerwca 2023 r. w Ukrainie w miejscowościach 📍Sokal i 📍Czerwonograd odbędą się warsztaty genealogiczne: jak szukać swoich przodków, genealogia genetyczna🧬 i projekt Wspólnie dla Przodków – warsztaty prowadzić będą Bartek Biront i Grzegorz Wajs 🤝😎
Następny wyjazd do Ukrainy w celu realizacji projektu odbędzie się w połowie lipca – wyjazd w czwartek 13.07 powrót w niedziele 16.07.
Zapraszamy wszystkich, kto chce wziąć aktywny udział w projekcie.
navigate_before
navigate_next

Foto: S. Biront i Przyjaciele