Aktualności Z prasy i mediów

Wyrok w sprawie słów Władysława Frasyniuka o żołnierzach Straży Granicznej stacjonujących na granicy z Białorusią

4 sierpnia o godzinie 14:00, w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia – Śródmieścia zapadł wyrok w sprawie słów Władysława Frasyniuka, które padły pod adresem żołnierzy Straży Granicznej na granicy z Białorusią. Frasyniuk nazwał żołnierzy “watahą psów” i “śmieciami”. Sąd uznał Władysława Frasyniuka za winnego i jednocześnie zdecydował o umorzeniu postępowania na okres próby roku. Sędzia stwierdziła, że wypowiedź Frasyniuka wykroczyła poza prawo i była pogardliwa i krzywdząca.

Przypomnijmy, że byłemu liderowi Solidarności, a później także posłowi na Sejm RP postawiono zarzuty znieważenia i zniesławienia żołnierzy sił zbrojnych RP. Zawiadomienie do prokuratury w Warszawie, w listopadzie 2021 roku złożył szef MON Mariusz Błaszczak, akt oskarżenia zaś wpłynął do sądu we Wrocławiu w dniu 23 grudnia 2021. Proces został utajniony.

Władysław Frasyniuk, w sierpniu 2022 roku, nazwał publicznie żołnierzy straży granicznej “watahą psów” i “śmieciami”

Czytaj więcej, źródło: https://gazetawroclawska.pl/wyrok-w-sprawie-slow-wladyslawa-frasyniuka-o-zolnierzach-strazy-granicznej-stacjonujacych-na-granicy-z-bialorusia/ar/c1-16548051?

Grafika: Internet