Aktualności Aktualności Zarządu Oddziałowego Aktualności ZT przy PSG Bydgoszcz

Uroczysty Apel z okazji Święta Straży Granicznej w Bydgoszczy

10 czerwca br. w gmachu Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyły się uroczyste obchody 31. rocznicy utworzenia Straży Granicznej z udziałem Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału  Straży Granicznej gen. bryg. SG Roberta Bagana, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Pana Mikołaja Bogdanowicza, funkcjonariuszy i pracowników Placówki oraz  przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji, które na co dzień współpracują z Placówką Straży Granicznej w Bydgoszczy. 

Podczas Apelu Komendant NwOSG wręczył Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu Złoty Medal za Zasługi dla Straży Granicznej.

Funkcjonariuszom PSG w Bydgoszczy szczególnie wyróżniającym się w popularyzowaniu tradycji, historii i dokonań Straży Granicznej zostały wręczone Odznaki Okolicznościowe Trzydziestolecia Powołania Straży Granicznej, a także odznaki Straży Granicznej oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Występ wokalny Edyty Płockiej, funkcjonariuszki PSG w Łodzi nie tylko zachwycił wszystkich uczestników Apelu ale również dodał całemu wydarzeniu podniosłej oprawy muzycznej.

Organizatorem uroczystości był Komendant Placówki SG w Bydgoszczy przy współudziale Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy NwOSG  i Zarządu Terenowego NSZZ FSG przy PSG w Bydgoszczy.

Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy NwOSG reprezentowali Robert Lis i Katarzyna Nowosielska.

Zobacz także relację TVP3

navigate_before
navigate_next

Foto: ZT w Bydgoszczy