Aktualności Zarządu Oddziałowego Aktualności ZT przy PSG Łódź Lublinek

Test immunochromatograficzny dla funkcjonariuszy PSG w Łodzi

W dniach 13 01 – 18 01 2012 roku w Placówce Straży Granicznej w Łodzi  odbyła się akcja związana z oznaczeniem przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w klasie IgM – test immunochromatograficzny.

Powyższe przedsięwzięcie  zrealizowane zostało dzięki zaangażowaniu Komendanta Placówki SG w Łodzi oraz Zarządu Terenowego NSZZ FSG przy Placówce SG w Łodzi.
Badanie było przeprowadzone dzięki uprzejmości personelu z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. Norberta Barlickiego w Łodzi. W badaniu wzięło udział w sumie 78 osób zarówno funkcjonariuszy jak i pracowników cywilnych.

Całkowity koszt badania dla członków związku  NSZZ FSG  pokrył z własnych środków finansowych Zarząd Terenowy NSZZ FSG przy PSG w Łodzi.

Koronawirus nadal jest niebezpieczny. Wykonywanie testów wykrywających przeciwciała, które organizm wytwarza po kontakcie z tym wirusem jest istotne. Takie badanie serologiczne może wskazać, czy doszło do infekcji oraz wykryć tzw. cichych nosicieli, czyli osoby, u których przebieg choroby jest bezobjawowy.

Foto: Internet