Aktualności Z prasy i mediów

Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się. Nowe zasady kwarantanny!

Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Chodzi między innymi o ograniczenie wychodzenia z domu, poza niezbędnymi sprawami.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że jego rząd “wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się, które będą one dotyczyć każdego z nas”. Działamy szybciej niż inni, ale to nie może nas usypiać, dlatego musimy wdrożyć kolejne ograniczenia. Widzimy, że jest to potrzebne, żeby zapanować nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, jakie widzimy w Hiszpanii czy Francji – mówił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że zgromadzenia trzeba ograniczyć do absolutnego minimum. – Nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby – podkreślił premier.

Mateusz Morawiecki mówił też o komunikacji publicznej. Ogłosił, że dozwolona liczba osób w transporcie zbiorowym wyniesie połowę miejsc siedzących.

Zakaz wychodzenia z domów. Szczegóły

Więcej szczegółów przedstawił szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Ogłosił zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sprawami jak: praca, apteka, sklep. – Jeżeli do maksimum nie ograniczymy liczby kontaktów, to nie uratujemy ludzkich żyć. Proszę was o jeszcze więcej determinacji we wspólnym działaniu, żeby ograniczyć wirusa. “Zostańmy w domu” – wprowadzamy to praktycznie w życie. W tym rozporządzanie będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza potrzebnymi sytuacjami. Spacer z psem czy przejście się jest ważne dla zdrowia fizycznego i psychicznego, ale to nie jest okazja do gromadzenia się na placach zabaw czy na bulwarach – mówił Szumowski. Nowe zasady obowiązują od dzisiaj – 24 marca – do soboty 11 kwietnia.

Czytaj więcej, źródło: https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25815009,rzad-wprowadza-zakaz-wychodzenia-z-domow.html?

Foto: MZ – Twitter