Aktualności Z prasy i mediów

“Razem zwyciężymy”. Celnicy zapowiadają akcję protestacyjną

Związek Zawodowy Celnicy PL poinformował resort finansów, że środowisko nie jest zadowolone z rozwiązań, które Ministerstwo zaproponowało w sprawie podwyżek w Krajowej Administracji Skarbowej. Związkowcy podkreślają w wiadomościach wysyłanych m.in. do mediów, że sytuacja jest napięta i jest zagrożenie wybuchem “niekontrolowanego protestu w KAS”.

Jak czytamy w piśmie, które związkowcy skierowali do szefa resortu finansów, Tadeusza Kościńskiego, minister miał zostać “wprowadzony w błąd” przez kierownictwo Krajowej Administracji Skarbowej “odnośnie wysokości wypłaconych podwyżek w MSWiA oraz Ministerstwie Sprawiedliwości”. “(…) w ramach trwającej procedury sporów zbiorowych wysłał do wszystkich Dyrektorów Izb Administracji Skarbowych i KIS, żądanie zrealizowania postulatów, w tym postulatów płacowych, dot. równego traktowania w terminie trzech dni (wraz z wypłatą majową)” – informuje związek szefa resortu.

Celnicy zapowiadają, że po tym terminie, w razie braku realizacji postulatów, zostanie ogłoszona akcja protestacyjna w Krajowej Administracji Skarbowej. Chodzi oczywiście o podwyżki, na które czekają pracownicy KAS i funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej.

Czytaj więcej, źródło: https://www.infosecurity24.pl/razem-zwyciezymy-celnicy-zapowiadaja-akcje-protestacyjna?

Foto: KAS