Aktualności

Kancelarie CUSTOS bronią skutecznie funkcjonariuszy NwOSG – aktualności

 

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że upłynęło już pół roku od kiedy Kancelarie Custos służą pomocą prawną Związkowcom z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej i ich rodzinom.

Karty Prawne Członka Związku, które Państwo otrzymaliście, cieszą się niezwykłym zainteresowaniem. Są bardzo chętnie wykorzystywane, o czym świadczy rosnąca liczba połączeń infolinii i spotkań z prawnikami. Cieszymy się, ze możemy być zawsze do Państwa dyspozycji, sumiennie i staranne wywiązywać się ze swoich obowiązków i cieszyć się zaufaniem, którym nas obdarzyliście.

 

Do tej pory udzieliliśmy Wam ponad 50 porad telefonicznych, kilkadziesiąt razy spotykaliśmy się w naszych biurach wspierając Was z zakresu prawa rodzinnego, alimentów, spadków, ubezpieczeń społecznych i spraw służbowych. Dużą popularnością cieszyły się również usługi notarialne, świadczone przez dedykowaną kancelarię notarialną.

Czujemy się zaszczyceni, że możemy pomagać emerytom-związkowcom, których niesłusznie dotknęła tzw. ustawa represyjna. Pod naszą opieką jest obecnie 7 klientów z Oddziału Nadwiślańskiego. Dwóch z nich w sposób szczególnie bulwersujący dotknęły zapisy ww. ustawy. Pierwszy z funkcjonariuszy służył w poprzednim systemie 4 dni, drugi 19. Obaj zostali przyjęci do WOP, które po tych kilku dniach zmieniło się w SG. W konsekwencji obaj poszkodowani, którzy przepracowali w kontroli całe życie, stracili połowy swoich emerytur.

 

Szanowni Państwo,

Przypominamy, ze infolinia (736 000 602) działa 7 dni w tygodniu, a nasi prawnicy są do Państwa dyspozycji.

Dziękujemy za zaufanie życząc wszystkiego dobrego w dalszej współpracy.

Zespół Kancelarie Prawne Custos