Aktualności Zarządu Oddziałowego

Pielgrzymka dla funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej w Roku Wiary śladami Jana Pawła II na Wybrzeżu

W dniach 06/07.10.2012r. odbyła się pielgrzymka dla funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej w Roku Wiary śladami Jana Pawła II na Wybrzeżu.

Pielgrzymkę zorganizowali ks. Kapelan kmdr por. Ryszard Preuss oraz Przewodniczący Oddziałowej Organizacji Związkowej NSZZ FSG przy NwOSG  Robert Lis. Wyjazd nie odbył by się bez wsparcia Komendanta NwOSG.

Już wczesnym rankiem pielgrzymi udali się z Komendy Oddziału przy 17 stycznia w Warszawie do miasta Gdańska. Pierwszym punktem zwiedzania była przepiękna Katedra w Oliwie i wysłuchanie koncertu organowego, którego wspaniale brzmienie rok rocznie przyciąga słuchaczy z całego świata.

Kolejnym punktem zwiedzania był park Regana, gdzie w lipcu br. odsłonięto pomnik papieża Jana Pawła II i prezydenta Ronalda Reagana. Następnie spacerując po starówce wszyscy udali się do Bazyliki Mariackiej, zwanej często koroną miasta Gdańska, która zadziwiała swym ogromnymi i potężnymi murami. W programie nie zabrakło także   Bazyliki św. Brygidy oraz Pomnika Poległych Stoczniowców 1970.  Po obiedzie  w Domu Pielgrzyma  i skonsumowaniu na deser 150 pączków zafundowanych przez ks. Kapelana odbyła się msza św. polowa na Westerplatte.
 Po tak zasłużonym zwiedzaniu wycieczkowicze udali się do Unieścia, gdzie spożyli przepyszną kolację w Policyjnym Ośrodku  Szkoleniowo – Wypoczynkowym „Krokus”, a następnie udali się na nocleg do Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego NSZZF SG Straży Granicznej.
Rankiem następnego dnia po śniadaniu i spacerze brzegiem morza pielgrzymi udali się kaplicy pod wezwaniem św. Faustyny przy  Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie na mszę św., którą poprowadził tamtejszy proboszcz i kapelan Straży Granicznej  ks. ppłk SG Lucjan Dolny.
Ostatnim  punktem pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu, które jest drugim po Jasnej Górze pod względem liczby przybywających zwiedzających ośrodkiem kultu religijnego. Swoją sławę zyskało min. dzięki cudownemu obrazowi Matki Bożej Licheńskiej, Golgocie usypanej przez pielgrzymów oraz miejscu objawień w pobliskim lesie Grąblińskim.
Około 22 z minutami 07 października 2012r. nastąpił szczęśliwy powrót pielgrzymów do Warszawy.

{gallery}aktualnosci/organizacja-oddzialowa/pielgrzymka-pazdziernik-2012/{/gallery}

,,Gosia”