Aktualności Z prasy i mediów

Medal z czipem musi kosztować

Szanowni Państwo,
w dniu 23 października 2020 roku Przewodniczący NSZZ FSG, Marcin Kolasa, zaszczycił mnie odpowiedzią na pytania, które drogą elektroniczną otrzymał ode mnie dwa tygodnie temu.
Poniżej przedstawiam treść pisma Przewodniczącego ZG NSZZ FSG p. Marcina Kolasy i prezentuję swoją odpowiedź – publiczną, aby nikt nie miał wątpliwości, co się dzieje w Niezależnym Samorządnym Związku Zawodowym Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Przewodniczący Zarządu Oddziałowego przy Nadwiślańskim OSG Robert Lis

 

Dzień dobry. Panie Przewodniczący,

W odpowiedzi na Pana maila z dnia 9 października 2020 r, po pierwsze dziękuję za zainteresowaniem się kwestią wykonania medali z okazji 30- lecia NSZZ FSG i szczególne prezentowanie oferty firmy zawartej w załączniku. Warto podkreślić, że na ofercie widnieje data
28 września 2020 roku.

Po drugie. W związku z tym, że w 2020 roku żaden upoważniony zgodnie ze Statutem NSZZ FSG przedstawiciel zarządu oddziałowego NSZZ FSG przy Nadwiślańskim OSG w Warszawie nie uczestniczył w posiedzeniach Zarządu Głównego NSZZ FSG w formie zdalnej lub stacjonarnej, podczas których omawiana była kwestia medali z okazji 30-lecia NSZZ FSG, informuję że:

– w dniu 14 września 2020 roku to Zarząd Główny NSZZ FSG podjął uchwałę o wyborze wykonawcy medali z okazji 30-lecia NSZZ FSG i pokrycia kosztów na podstawie rekomendacji powołanego tym celu Zespołu. Koszt obejmuje wykonanie medali, dedykowanych pudełek do medalu i taśmy do baretek.

– medale zostały zamówione u producenta, który stosuje nowoczesne metody oraz specjalne techniki tłoczenia medali, przez co medal z okazji 30-lecia NSZZ FSG będzie zachwycać nie tylko wytrzymałością, ale i estetyką wykonania.

– nota za zamówione medale w ilości 25 sztuk przez ZO NSSZZ FSG nie obejmuje legitymacji i jest to zgodne z uchwałą ZG NSZZ FSG;

– w wyniku podjętych przez ZG NSZZ FSG działań wybrano wykonawcę legitymacji, który wykona je w cenę 4,30 zł brutto za sztukę. Oferta firmy prezentowanej przez Pana z dnia 30 września 2020 roku wynosi 10,00 zł brutto za 1 sztukę legitymacji.

– wybór innego wykonawcy medali z okazji 30-lecia NSZZ FSG w innej firmie niż prezentowana przez Pana nie wyklucza w przyszłości w współpracy z tą firmą.

Jednocześnie przypominam Panu, że medale dla członków ZO przy NwOSG w Warszawie, zostały zamówione dopiero po wysłanym przez przewodniczącego ZG NSZZ FSG do Pana ponownym przypomnieniu z dnia 8 września 2020 roku;

Marcin Kolasa

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FSG

 

Szanowny Panie Przewodniczący,

Oferta firmy Nmedia została przedłożona Zarządowi Głównemu w lutym 2020 roku. Data wrześniowa być może oznacza termin, w którym raczył Pan się z nią zapoznać.

Czy ktoś z nadwiślańskich związkowców uczestniczył w jakiejkolwiek formie posiedzeń Pańskiego Zarządu, nie ma żadnego znaczenia dla faktów, które jest Pan zobowiązany transparentnie podawać do wiadomości publicznej, korzystając z dostępnych środków elektronicznych. Podaję przykłady tych środków: 1) poczta elektroniczna, którą na bieżąco można rozesłać wszelkie uzgodnienia podjęte w toku zebrań; 2) profil Zarządu Głównego na portalu społecznościowym Facebook, tak radośnie wykorzystany przez Pana podwładnych do gimnazjalnej zabawy w docinki personalne; 3) strona www, świetne narzędzie dla rzetelnych związkowców, którzy z poczucia przyzwoitości szczegółowo zdają sprawę ze wszystkich swoich działań i podejmowanych decyzji.

Powstał jakiś zespół do spraw rekomendowania? Ach, no tak. Zapomniałem, że formalnie stara się Pan za nic nie odpowiadać z imienia i nazwiska. Pan podpisuje tylko te szczególne dokumenty, jak żądania wobec potentatów ubezpieczeniowych.

Szanowny Panie, trzydzieści tysięcy różnicy na niekorzyść Związku, to jest ogromna kwota. Nic nie usprawiedliwia takiej beztroski w trwonieniu organizacyjnych pieniędzy. Czy chce mi Pan wmówić, że zamówione przez Pana medale od normalnych różnią się poziomem technologii? Mają wejście USB i gniazdo HDMI? Zawierają chip do płatności elektronicznych? A może legitymacje wykonano z materiałów zakłócających wiązkę radarową wrogów NATO, którego ochrona, jak wiem, szczególnie leży Panu na sercu.

Dedykowane pudełka… No tak. To jest przełomowa innowacja. Nowość na rynku. Do tej pory osoba odznaczona dostawała w garść osobno medal, osobno legitymację i osobno wykrój z Małego Modelarza – „pudełko medalu do samodzielnego montażu, niededykowane”. Siła Pańskich argumentów, przyznaję, robi wrażenie.

Panie Przewodniczący, pismo do Pana skierowałem w dniu 9 października. Pańska odpowiedź nadeszła dzisiaj, 23 października – po dwóch tygodniach. Mogę się tylko domyślać, że poświęcił Pan ten czas na sprawdzenie poprawności pisowni.

Z poważaniem

Przewodniczący Zarządu Oddziałowego przy NwOSG

Robert Lis

 

Przeczytaj także: Tępe narzędzie finansjery

https://www.facebook.com/rebeliant.blog/photos/a.1998687280356439/3435620586663094

Screeny korespondencji. Kliknij na obrazki oby powiększyć.

navigate_before
navigate_next