Aktualności Z prasy i mediów

Jednak nie “po równo”. Służba Więzienna stawia na podwyżki procentowe


Związkowcy związani ze Służbą Więzienna opublikowali propozycję Centralnego Zarządu Służby Więziennej, dotyczącą realizacji wzrostu uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy tej formacji. Okazuje się, że ostatecznie władze SW zdecydowały się na przyznanie podwyżki w formie procentowej.

Jak przypominają związkowcy z NSZZFiPW, propozycja resortu sprawiedliwości to skutek podpisanego jeszcze w 2018 roku porozumienia pomiędzy ministerstwem a samym związkiem. Zarząd podkreśla, że jest ona zgoda z jego oczekiwaniami i “najbliższa ze wszystkich dotychczas przedstawionych propozycji przez Centralny Zarządu Służby Więziennej do stanowiska wyrażonego w uchwale” związkowców. Przypomina również, że do przedstawionych kwot wzrostu uposażenia zasadniczego, które widać na załączonej do komunikatu tabeli, należy doliczyć wzrost dodatku z tytułu wysługi lat, uzależniony od stażu służby zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Informację na temat propozycji ministerstwa opublikował również najnowszy związkowy “nabytek” w formacji, czyli NSZZ “Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej. W tym przypadku możemy przeczytać, że Centralny Zarząd przychylił się do propozycji przedstawionej przez “Solidarność”. “Według wskaźnika procentowego w jednostkach podstawowych wzrost uposażeń będzie na poziomie ok. 14 proc., w Okręgowych Inspektoratach ok. 11 proc. i w CZSW ok. 9 proc., co bezpośredni przekłada się na wskaźnik kwotowy w niżej przedstawionej tabeli” – tłumaczą związkowcy na oficjalnym kanale na Facebooku.

navigate_before
navigate_next

Inne propozycje dla funkcjonariuszy władze formacji miały jeszcze w styczniu br. Wtedy, po spotkaniu z przedstawicielami Centralnego Zarządu formacji, w trakcie rozmów ustalono, że “do wyboru” funkcjonariusze mieli dwie opcje: procentową lub kwotową:

  1. w formie kwotowej: 365 zł wszystkim funkcjonariuszom po równo + dodatek za wysługę lat (średnio 15  proc.) + kwota przeznaczona na nagrodę roczną. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na realizację wszelkich awansów w roku 2020.
  2. w formie procentowej: propozycja podwyżki uposażenia w formie procentowej uwzględnia wzrost o 12,2 proc. w poszczególnych grupach zaszeregowania z wyłączeniem stanowiska młodszego referenta.

Czytaj więcej, źródło: infosecurity24.pl

Foto: SW