Aktualności

Informacja bieżąca na temat pozwu zbiorowego

Szanowni Państwo z bieżących informacji w sprawie pozwu informujemy, że od ostatniej informacji nic się nie zmieniło. Nadal czekamy na postanowienie Sądu Apelacyjnego na złożone zażalenie.

Jeśli zażalenie będzie rozpatrzone pozytywnie tak jak w przypadku związku zawodowego SW będziemy oczekiwali ponownego terminu rozpatrzenia sprawy w Sądzie Okręgowym.

W najbliższym czasie 10.08 mamy pierwszy termin pozwu związku zawodowego Policjantów.

Tu zasadniczo spodziewamy się tej samej sytuacji i drogi, co w SW i SG, czyli oddalenie i idziemy z zażaleniem do Apelacji.

Z trochę ciekawszych informacji w ostatnim czasie odbyła się pierwsza rozprawa związku zawodowego SW po wygranym zażaleniu w Sądzie Apelacyjnych. Długo czekaliśmy na termin, ale w końcu nastał ten dzień. Na samej rozprawie nie wiele się wydarzyło gdyż kilka podpisów funkcjonariuszy było niepoprawne i otrzymaliśmy tydzień czasu na uzupełnienie, co zostało wykonane, choć było bardzo trudne z racji urlopów.

Czekamy na ponowny termin we wrześniu. Jest to o tyle ciekawa sprawa, że przeciera szlak na pozostałych formacji. Widać było na rozprawie, że Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa brakuje już argumentów. Mamy tu wszyscy wielką nadzieję, że po ponad trzech latach ciężkiej walki uzyskamy pozytywny wynik, co nie da się ukryć będzie szokiem i wielkim zaskoczeniem dla wszystkich służb mundurowych a równocześnie wszystkich sceptyków, bo jak wiadomo jest to rzecz absolutnie normalna. Jednym słowem czekamy i zobaczymy niczego nie można przesądzać hołdując starej zasadzie póki walczysz jesteś zwycięzcą.

Wszelkie informacje będziemy przekazywać na bieżąco.

 

Dziękujemy i Pozdrawiamy

Omega Kancelarie Prawne