Aktualności

III Mistrzostwa SG w Koszykówce dobiegły końca

W piątek 20 października zakończyły się III Mistrzostwa Straży Granicznej w Koszykówce Przemyśl 2017. Pierwsze miejsce zdobył Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, który w finałowym meczu pokonał ubiegłorocznego mistrza – Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Mistrzostwa trwały przez trzy dni – od środy 18 października do piątku 20 października. Wszystkie mecze rozgrywane były na hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zawodach wzięło udział 9 drużyn reprezentujących oddziały SG, ośrodek szkolenia  SG w Lubaniu oraz Komendę Główną SG – łącznie 78 zawodników.

W finałowym meczu tytułu mistrza zdobytego dwa lata z rzędu bronił Bieszczadzki Oddział SG.  W wyrównanej i pełnej emocji rozgrywce, podczas której szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną a raz na drugą stronę, drużyna BIOSG przegrała jednym punktem z Nadwiślańskim Oddziałem Straży Granicznej –  66:67.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Grzegorz Sokół z Nadwiślańskiego Oddziału SG.

Nagrody, medale, dyplomy wręczali zawodnikom: Zastępca Komendanta BiOSG płk SG Marek Głuszczak, Starosta Przemyski Jan Pączek, Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Grzegorz Hayder oraz  Przewodniczący ZG NSZZ FSG Marcin Kolasa.

Organizatorem mistrzostw był Bieszczadzki Oddział SG, NSZZFSG przy BiOSG oraz IPA Region Bieszczadzki.

Honorowy patronat nad turniejem objęli Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma i Starosta Przemyski Jan Pączek.