Aktualności Aktualności Zarządu Oddziałowego

Gratulacje dla mundurowych związkowców z Łotwy – LIDA ma nowe kierownictwo

W dniu 10 września 2022 roku delegaci Łotewskiego Związku Zawodowego Pracowników Służb Wewnętrznych „LIDA” wybrali nowe władze.

Armands Augustans został ponownie Przewodniczącym Zarządu „LIDA”, który w nowej kadencji tworzą wraz z nim: Andrejs Melnalksnis, Edgars Bole, Inga Skorodihina i Zigmunds Karklewalks. Na stanowisko Audytora został ponownie wybrany Zintis Lācis.

Wrześniowy kongres wytyczył kierunki i cele działania związków zawodowych w nowo rozpoczętej kadencji.

Gratulacje władzom LIDA złożył goszczący na Kongresie Robert Lis, przewodniczący ZO NSZZ FSG przy NwOSG. Oprócz niego w wydarzeniu uczestniczyli koledzy z Litewskich Związków Zawodowych Straży Granicznej LPPPS – Eugenijus Amelinas, przewodniczący i Eduard Sinkiewicz, członek zarządu, a także Vladimir Banel, były wieloletni przewodniczący LPPPS.

Podczas uroczystej kolacji Robert Lis otrzymał Złotą Odznakę Związku Zawodowego Pracowników Służb Wewnętrznych LIDA.

Nazajutrz Robert Lis wziął udział w spotkaniu z szefostwem LIDA, wykorzystując sposobność, aby wymienić się doświadczeniami związkowymi.

Koledzy łotewscy dowiedzieli się o aktualnej problematyce, podejmowanej przez zarząd nadwiślański. W szczególności o działaniach dotyczących wprowadzenia dodatku stołecznego dla funkcjonariuszy NwOSG, wzorem Policji, a także o walce w sprawie ubezpieczeń pojazdów służbowych SG, jak również o współpracy z Fundacją #SayStop, która zaowocowała wydaniem poradnika „Mobbing i dyskryminacja w służbach mundurowych – Jak pomóc sobie i innym krok po kroku”.

Duże uznanie Gospodarzy wzbudziła zwieńczona sukcesem długoletnia walka o wprowadzenie „psich emerytur”, czyli comiesięcznego świadczenia materialnego dla opiekunów zwierząt, które zakończyły służbę w formacjach mundurowych.

Wizyta przewodniczącego Lisa na Łotwie przebiegała w serdecznej braterskiej atmosferze, dostarczając pozytywnej energii do dalszej ofiarnej pracy w ramach statutowej działalności Zarządu. Stanowi ona także krzepiący przykład, który mógłby oddziaływać inspirująco na niewątpliwie zapracowanych związkowców z innych regionów kraju.

navigate_before
navigate_next

Foto: ZO NSZZ FSG przy NwOSG/ LIDA