Aktualności Aktualności Zarządu Oddziałowego

13,5 litra krwi zebrali Nasi Honorowi Bez Granic

22 maja br.  30 osób tj.  kolegów i koleżanek funkcjonariuszy oraz pracowników NwOSG oraz KGSG honorowo oddało 13,5 litra krwi podczas akcji, która odbyła się na terenie komendy NwOSG.

Specjalny autobus z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie stanął dzisiaj na terenie Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wszystkie osoby, które chciały oddać krew, zobowiązane były przestrzegać surowych sanitarnych zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią wirusa COVID-19.

Ponadto wszyscy honorowi dawcy przeszli specjalne badania lekarskie i po uzyskaniu akceptacji personelu medycznego mogli oddać ten bezcenny lek, który ratuje ludzkie życie.

Jest to w tym roku druga akcja zorganizowana przez  Oddział Klubu HDK Legion działającego przy Zarządzie Oddziałowym NSZZ FSG przy NwOSG oraz wsparciu Komendanta Nadwiślańskiego OSG.

Wszystkim osobom uczestniczącym i wspierającym akcję zbiórki krwi serdecznie dziękujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych akcjach.

Ten heroiczny gest z Państwa strony jakim jest oddanie krwi przyczyni się do ratowania życia ludzkiego w tym trudnym niepewnym czasie.

Dziękujemy również wszystkim kolegom i koleżankom z komórek organizacyjnych NwOSG, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji naszej akcji oraz sponsorom za przekazanie symbolicznych gadżetów podarunkowych.

navigate_before
navigate_next

Foto: ZO NSZZ FSG przy NwOSG