Aktualności Aktualności Zarządu Oddziałowego

Zapraszamy dzieci do wielopoziomowej drużyny harcerskiej (ZHP). – jedynej w Warszawie drużyny Harcerskiej Służby Granicznej

Zapraszam wszystkie dzieciaki w wieku 11-16 lat do prowadzonej przeze mnie wielopoziomowej drużyny harcerskiej (ZHP). – jedynej w Warszawie drużyny Harcerskiej Służby Granicznej, kultywującej tradycje m.in. Korpusu Ochrony Pogranicza i Straży Granicznej II RP, zapoznającej młodych z granicą i jej ochroną.

Mamy w tej chwili trzy zastępy, w tym niepełny chłopców (11-12) -jest trzech, przydałoby się jeszcze dwóch-trzech, dziewcząt (13-14 l) – są trzy i za rok przechodzą do wędrowniczek, czyli grupy najstarszej, więc tu możemy przyjąć nawet piątkę dziewczynek w wieku 11-12 oraz zaczątek patrolu wędrowników (powyżej 14 l) – jest czterech chłopaków, czyli pełny skład, możemy przyjąć następną czwórkę i chłopców i dziewcząt.

W ramach pracy drużyny harcerze m.in. odwiedzają przynajmniej raz w roku granicę

Gromadzimy dzieciaki z całej Warszawy i okolic. Zbiórki drużyny są raz w miesiącu i są to zawsze wyjazdy poza miasto (rajdy i biwaki).

W naszym działaniu współpracujemy z Zarządem Oddziałowym NSZZ FSG przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej.

Jak dołączyć?
Choćby biorąc udział w biwaku już za tydzień. Jedziemy od 10 do 13 listopada w okolice Białobrzegów, 70 km od Warszawy. Śpimy na materacach wojskowych w szkole specjalnej w Adamowie.W programie m.in. udział w pikniku z okazji Święta Niepodległości, sprzątanie lasu (tego na zdjęciu), gra terenowa, ogniska/kominki (zależnie od możliwości).Koszt wyjazdu to 80 zł.

Zapraszam.

Kontakt do mnie przez messengera, mailowo maciej.pietraszczyk@zhp.net.pl lub po linii służbowej.

Więcej: https://www.facebook.com/groups/1600313763631395/user/100000566650673