Aktualności ZT przy PSG Warszawa Okęcie

XI Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach

W dniach 25-29 kwietnia 2012 r. w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym „Mieszko” w Pokrzywnej – Gmina Głuchołazy, zostały rozegrane XI Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach. Do rywalizacji stanęło 85 funkcjonariuszy z całej Polski reprezentujących: Wojsko Polskie, Policję, Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Służby Celne, Państwową Straż Pożarną oraz Ochotniczą Straż Pożarną.

Tegoroczne mistrzostwa były bardzo wyrównane i walka o końcowe zwycięstwo w turnieju toczyła się do ostatniej rundy. Ostatecznie tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych zdobył Robert Tustanowski z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Oprócz klasyfikacji generalnej poprowadzona była klasyfikacja w poszczególnych służbach. Najlepszym szachistą reprezentującym Straż Graniczną był Tomasz Cyra (15 miejsce w klasyfikacji generalnej) z NwOSG, który otrzymał Puchar Komendanta Śląskiego Oddziału Staży Granicznej oraz List Gratulacyjny za V- krotny udział w Szachowych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych od Pana Burmistrza Głuchołaz.

Organizacja Terenowa NSZZ FSG przy PSG Okęcie wsparła finansowo udział naszego reprezentanta w zawodach.