Aktualności Z prasy i mediów

“Wysokość waloryzacji uposażeń to kluczowa kwestia”. Mundurowi czekają na projekt przyszłorocznego budżetu. Był też poruszany temat dodatku stołecznego

W ubiegłym tygodniu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych działających w służbach podległych resortowi z jego wiceszefem Maciejem Wąsikiem. Z informacji do jakich dotarła redakcja InfoSecurity24.pl wynika, że nie przyniosło ono jednak – jak na razie – żadnych konkretów. Prace nad rozwiązaniem kilku kluczowych spraw trwać będą wiec nadal. Jednak to nie jedyna rzecz, na którą dziś czeka mundurowe środowisko. Jedną z kluczowych kwestii – jak usłyszeliśmy – jest wysokość przyszłorocznej waloryzacji uposażeń i pensji w sferze budżetowej. Czy rządowe propozycje zadowoloną funkcjonariuszy, którzy liczą, że osiągnie ona nawet na 20-proc.?

Wysoka inflacja nie napawa optymizmem, a sytuacji nie poprawiają płynące, tak z banku centralnego jak i z rządu, sygnały mówiące o tym, że na jej realny spadek mamy szansę dopiero za jakiś czas. W związku z tym, mundurowi liczą – co zostało im obiecane w podpisanym jesienią ubiegłego roku porozumieniu – że zostaną objęci waloryzacją uposażeń. Co do tego, że dotyczyć ona będzie także ich, wątpliwości raczej nie ma, zupełnie inaczej ma się jednak sprawa dotycząca jej wysokości. Jak mówił w niedawnej rozmowie z InfoSecurity24.pl Sławomir Koniuszy z NSZZ Policjantów, funkcjonariusze liczą nawet na 20 proc. To jednak, patrząc na stan finansów państwa oraz liczbę osób, których owa waloryzacja miałaby dotyczyć (cała sfera budżetowa), może się to okazać trudne do realizacji.

Czytaj więcej, źródło: https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/wysokosc-waloryzacji-uposazen-to-kluczowa-kwestia-mundurowi-czekaja-na-projekt-przyszlorocznego-budzetu?
Foto: MSWiA