Aktualności Zarządu Oddziałowego Aktualności ZT przy PSG Lesznowola

VIII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

W dniach od 11 listopada do 07 grudnia br. na terenie Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli komendant PSG w Lesznowoli ppłk SG. Daniel Wojtaszkiewicz wraz z Zarządem Terenowym NSZZ FSG przy PSG Lesznowola oraz ZO NSZZ przy NwOSG zorganizował zbiórkę żywności i art. chemicznych w ramach akcji: ,,VIII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”, która działa od 2010 roku, celem akcji jest przede wszystkim wdzięczność, szacunek oraz wsparcie dla Bohaterów. Myślą przewodnią jest,,WALCZYLI DLA NAS-ZAWALCZYMY DLA NICH”. Pomysłodawcą zbiórki jest Pan Tomasz Sawicki ze Szczecina. Akcję na terenie terytorialnej odpowiedzialności PSG w Lesznowoli koordynowali wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „ HUBALA” w Radomiu, którym w dniu 07.12.2018r. dary zostały przekazane. Podsumowanie akcji odbyło się w dniu 14.12.2018r. w której uczestniczył w imieniu ZO NSZZ FSG przy NwOSG kol. Dominik Skorupski. W szlachetnym przedsięwzięciu uczestniczyli m.in. Inspekcja Transportu Drogowego, żołnierze z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu i 62 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Ochrony Terytorialnej w Radomiu, Policja, Straż Miejska, Służba Więzienna z radomskiego aresztu. W sumie wolontariusze zebrali prawie 4 tony żywności i art. chemicznych z których przygotowano 71 paczekdla weteranów

Udział w przedsięwzięciu to wyraz powinności i oddania wielkiego szacunku, wobec kombatantów, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

Zarząd Terenowy NZZZ FSG przy PSG Lesznowola serdecznie dziękuje za hojność wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym z PSG Lesznowola.

                                                                                 Dominik Skorupski – ZT NSZZ FSG przy PSG Lesznowola

navigate_before
navigate_next