Z prasy i mediów

Spotkanie wielkanocne służb mundurowych Mazowsza

 

W dniu 21 marca 2018 roku w sali konferencyjnej Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego odbyło się spotkanie wielkanocne służb mundurowych województwa mazowieckiego.

Tegorocznym gospodarzem oraz głównym organizatorem uroczystości był Komendant Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie Zbigniew Siemko, zaś jej współorganizatorami komendanci służb mundurowych i dowódcy jednostek wojskowych województwa mazowieckiego.

W wielkanocnym spotkaniu udział wzięli licznie zgromadzeni goście, a wśród nich przedstawiciele administracji rządowej, środowisk kombatanckich i duchowieństwa oraz instytucji, z którymi na co dzień mundurowi współpracują. Wyrazy wdzięczności za pełnioną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza oraz życzenia funkcjonariuszom, żołnierzom i pracownikom służb złożył wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz.

Następnie do uczestników spotkania życzenia skierował biskup polowy Józef Guzdek, wprowadzając wszystkich w refleksję Zmartwychwstania Pańskiego . „Życzmy sobie pragnienia bycia wolnym, wewnętrznej siły, by nikt nas nie podzielił i nie zamknął w kokonie. Tylko ludzie wolni mogą służyć zaszczytnym celom”- powiedział biskup. Nawiązał także do obchodzonego w tym roku 100. jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, przypominając o twórcach naszej wolności. Po poświęceniu pokarmów, uczestnicy spotkania symbolicznie podzielili się jajkiem, składając sobie świąteczne życzenia.

Spotkanie wielkanocne uświetnił występ artystyczny w wykonaniu orkiestry dętej Straży Ochrony Kolei.

źródło: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl/wis/aktualnosci/26982,Spotkanie-wielkanocne-sluzb-mundurowych-Mazowsza.html