Aktualności Z prasy i mediów

Solidarność uderza w policjantów. Rafał Jankowski nie pozostaje dłużny

Szef policyjnych związkowców Rafał Jankowski nie pozostał dłużny Dominikowi Kolorzowi, przewodniczącemu Śląsko-Dąbrowskiej “Solidarności”, który podczas manifestacji w Katowicach zgryźliwie odniósł się do ubiegłorocznego protestu policjantów. Kolorz stwierdził, że Solidarność jest pokrzywdzona, a wygrywają m.in. ci, którzy chorują na “psią grypę”. Jankowski w odpowiedzi stwierdził natomiast, że “Solidarność poza wchodzeniem w układy z politykami i czekaniem na mannę z nieba nie ma żadnego pomysłu”.

W czwartek (4 kwietnia), przed Urzędem Wojewódzkim w Katowicach odbyła się manifestacja “Solidarności”. Postulaty związkowców dotyczyły m.in. emerytur pomostowych i stażowych, podwyżek wynagrodzeń w budżetówce, w tym płac nauczycieli i pracowników sądownictwa oraz obniżenia opodatkowania pracy.

Związek znany z tego, że dobrze żyje z obecną władzą, chciał przypomnieć swoją obecność w dobie protestów kolejnych grup zawodowych.

– Od niemal roku pomiędzy rządem a Solidarnością dialogu nie ma. Wygrywają ci, którzy są na ulicy, ci którzy chorują na psią grypę. Wygrywają separatystyczne porozumienia. Jeśli ma się nas traktować po partnersku, to co co najmniej dziwnym jest fakt, że rozmawia się ze wszystkimi i daje się wszystkim, tylko nie tym, którzy są najbiedniejsi i nie tym, którzy są gotowi na merytoryczne rozmowy i konstruktywne rozwiązania. Nigdy nie będziemy prowadzić negocjacji w ten sposób, żeby jeden kosztem drugiego miał się lepiej, a tak niestety robi rząd – mówił Dominik Kolorz podczas manifestacji “Solidarności” w Katowicach.

 

Wypowiedź Kolorza nie spodobała się policjantom. Głos zabrał przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski, który przypomniał, że NSZZ Policjantów próbował osiągnąć porozumienie z rządem na drodze negocjacji i dopiero brak chęci porozumienia ze strony rządu zmusił policjantów do wyjścia na ulicę.

Więcej, źródło: https://ochrona24.info/16895,solidarnosc-uderza-w-policjantow/?fbclid=IwAR3PAJbfnciI45uqZ8OZHzJIiw6dV-CrQfltjAtWj5TH7kbaQIBlf6Hst0c

Foto: NSZZP