Aktualności Z prasy i mediów

Program rozwoju służb mundurowych coraz bliżej? Zieliński: musimy postawić na stworzenie motywacyjnego systemu służby

Musimy mocno postawić na stworzenie prawdziwie motywacyjnego systemu służby, jej etos, dobre szkolenie funkcjonariuszy i uwzględnić także potrzebę kolejnych podwyżek ich uposażeń – powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński zapowiadając przygotowanie programu rozwoju służb mundurowych.

Zgodnie z zapowiedziami Jarosława Zielińskiego program rozwoju służb mundurowych podległych MSWiA ma zostać wprowadzony po zakończeniu realizowanego obecnie programu modernizacji tych służb. Ma on obowiązywać w latach 2021-2024 i w dużym stopniu skupiać się na kapitale ludzkim.

Wiceszef MSWiA przypomniał, że realizowany obecnie program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020 jest “drugim etapem poprawy kondycji tych służb”, na który przeznaczono 9,2 mld zł. Dodał, że pierwszy z nich – jak zaznaczył również autorstwa PiS – został uchwalony w styczniu 2007 roku z kwotą na formacje podległe MSWiA w wysokości 6,3 mld zł.

“Ten trzeci planowany program nazwałem wstępnie, w odróżnieniu od dwóch poprzednich, programem rozwoju, ponieważ chodzić w nim będzie o to, żeby nie tyle nadrabiać zapóźnienia, bo temu celowi służyły te dwa dotychczasowe programy, a skupiać się na budowaniu nowoczesnego potencjału na przyszłość” – powiedział Zieliński. Poinformował również, że zapowiedź nowego programu została wpisana do porozumienia zawartego między MSWiA, a związkami zawodowymi.

Więcej, źródło: https://www.infosecurity24.pl/program-rozwoju-sluzb-mundurowych-coraz-blizej-zielinski-musimy-postawic-na-stworzenie-motywacyjnego-systemu-sluzby?fbclid=IwAR0cY5CG1IHJDwQv3q6plstXKuReiYNLubuQ82SQqTdn-XS_ik8sV-3O3WY

Foto: MSWiA