Aktualności Z prasy i mediów

Prezydent zdecydował o podwyżkach dla żołnierzy – średnio o 576 zł w 2020 r.

We wtorek 8 bm. prezydent RP Andrzej Duda i szef MON Mariusz Błaszczak, spotkali się z żołnierzami 10. Brygady Kawalerii Pancernej, którzy szkolą się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Nowa Dęba. Podczas wizyty zwierzchnik sił zbrojnych podpisał rozporządzenie podwyższające z 3,63 do 3,81 wskaźnik wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie żołnierzy zawodowych. Od przyszłego roku przeciętne uposażenie kadry zawodowej WP wraz z dodatkami zwiększy się o 576 zł brutto. 

Prezydent podkreślił, że jest wdzięczny premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za to, że uwzględnił w przyszłorocznym budżecie wprowadzenie nowego mnożnika wynagrodzeń żołnierzy. Podziękował też szefowi MON za inicjatywę, bo sprawą ważną jest, by wśród tych podwyżek, które otrzymują w ostatnich latach różne służby mundurowe była także podwyżka dla żołnierzy. „Sama kwota bazowa także wzrośnie w roku 2020” – zapowiedział A. Duda. Dzięki temu przeciętne uposażenie żołnierza zawodowego wraz z dodatkami zwiększy się o 576 zł miesięcznie.

Szef MON podziękował prezydentowi za podpisanie rozporządzenia o podwyższeniu uposażenie żołnierza zawodowego. “Od 1 stycznia tego roku żołnierze Wojska Polskiego zarabiają więcej, uposażenia wzrosły, wtedy była to najwyższa w historii ostatnich lat podwyżka. Dzisiejsza, zatwierdzona przez pana prezydenta, jest jeszcze wyższa niż ta, która weszła w życie od 1 stycznia tego roku” – dodał. Błaszczak stwierdził że “to jest dowód, że zarówno pan prezydent jako zwierzchnik Sił Zbrojnych, jak i polski rząd, dbają o Wojsko Polskie”.

Więcej, źródł: https://portal-mundurowy.pl/index.php/art/item/10504-prezydent-zdecydowal-o-podwyzkach-zolnierzy-srednio-o-576-zl-w-2020-r

Foto: bbn.pl