Aktualności Zarządu Oddziałowego Aktualności ZT przy PSG Warszawa Modlin

Prawie 12 litrów krwi zebrano na Lotnisku Warszawa Modlin

W dniu 7 maja br. na terenie MPL Warszawa Modlin odbyła się kolejna akcja HDK. Zebiórka krwi prowadzona była z przeznaczeniem dla synka naszego kolegi z SG: 4-letniego Antosia Kilona, który zmaga się z ostrą białaczką limfatyczną.

Była to pierwsza w tym roku, a szósta w ogóle akcja zbiórki krwi na nowodworskim lotnisku. Nasze akcje z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród pracowników lotniska ale również wśród lokalnej społeczności krwiodawców. W dniu dzisiejszym zgłosiło się 30 dawców z czego 26 osób zostało dopuszczonych do oddania krwi. Daje to 11,7 litrów krwi co jest najlepszym na ten moment wynikiem naszej akcji. Na uwagę zasługuje fakt, że, 4 osoby miały okazję oddać krew po raz pierwszy.

Organizatorami akcji byli: Oddział Klubu HDK Legion przy ZO NSZZ FSG, Klub HDK PCK przy KGSG, ZT NSZZ FSG przy PSG w Modlinie, PSG Modlin, MPL Warszawa Modlin.
W podziękowaniu za wsparcie naszych akcji Koordynator Oddziału Klubu HDK Legion przy NwOSG Robert Lis wraz z Wiceprzewodniczącym ZT NSZZ FSG przy PSG Modlin Tomaszem Śpiewakiem wręczyli przedstawicielce restauracji BestFly pamiątkową monetę Oddziału oraz serdeczne podziękowania.

Dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca.

Bardzo dziękujemy również restauracji BestFly Bar za organizację przepysznych posiłków regeneracyjnych dla dawców.

navigate_before
navigate_next
Foto: TŚ i RL