Aktualności Aktualności ZT przy PSG Warszawa Okęcie

Pożegnanie “GRIKO” psa służbowego odchodzącego na emeryturę

W dniu 03 kwietnia 2019 roku z inicjatywy ZT NSZZ FSG przy PSG Warszawa-Okęcie na terenie komendy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej  odbyła się uroczystość pożegnania odchodzącego na „emeryturę” psa służbowego o  imieniu „Griko”.

Pies Griko służbę rozpoczął szkoleniem w OSS SG w Lubaniu w 2010 roku, specjalność materiały wybuchowe i broń. Przez 9 lat wykonywał swoje obowiązki w PSG Warszawa-Okęcie. Wielokrotnie uczestniczył w zabezpieczaniu imprez w tym: Euro 2012, prezydencji UE, szczytu NATO. Wraz ze swoim przewodnikiem uczestniczył w zabezpieczeniu szczytu UE AFRICA w Brukseli. Zawsze jest wiernym przyjacielem. Obecnie ukończył 10 rok życia w związku z czym przechodzi na zasłużoną emeryturę, którą spędzi pod opieką swojego przewodnika – przyjaciela.

Griko życzymy dużo radosnych chwil na „psiej emeryturze”.

Ze strony służbowej pieska żegnał kierownik Zespołu Kontroli Specjalistycznych w PSG Warszawa-Okęcie por. SG Grzegorz Modzelewski, kierownik Sekcji Szkolenia WKiSz por. SG Magdalena Gądek oraz kynolog NwOSG Mariusz Jeż. Ze strony związkowej Przewodniczący ZO Robert Lis i Wiceprzewodniczący ZT NSZZ FSG przy PSG Okęcie Tomek Hryniewski. Związkowcy wręczyli Griko prezenty (legowisko i obroże z pamiątkową przywieszką).

Foto: ZO

 

navigate_before
navigate_next