Aktualności

Piknik „Wielokulturowo na sportowo”

Impreza odbędzie się w czwartek, 1 czerwca, na terenie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34. Stadion lekkoatletyczny wraz z najbliższym otoczeniem zamieni się w pięć stref: artystyczną, warsztatową, animacyjną, gastronomiczną i służb mundurowych. W strefie artystycznej nastąpi inauguracja pikniku – przemaszeruje orkiestra morskiego oddziału Straży Granicznej, która zaprezentuje musztrę paradną. W tejże strefie zaśpiewają dzieci z grupy Viva La Musica, będzie można tez posłuchać ukraińskich baśni i bajek.

W przerwach od występów warto będzie zajrzeć do strefy warsztatowej. Tutaj najmłodsi będą mogli spróbować sił w tańcu i rękodziele, a także uzyskać wiele przydatnych informacji w zakresie edukacji przyrodniczej. Ofertę zamkną warsztaty odnośnie zdrowego żywienia. Ich uczestnicy od razu będą mogli sprawdzić świeżo zdobytą wiedzę w ulokowanej po sąsiedzku strefie gastronomicznej, gdzie na wszystkich bawiących się będą czekały różne smakołyki na zimno i gorąco.

Ze względu na sportowy charakter pikniku, w strefie animacyjnej na dzieci będą czekać takie atrakcje jak m.in. przejażdżka na kucyku, miasteczko dmuchanych zjeżdżalni, pokazy karate, gry i zabawy sportowe. Z kolei w strefie służb mundurowych starsi i młodsi będą mogli wsiąść do wozu strażackiego lub policyjnego radiowozu i zobaczyć, jak w środku wyglądają auta, którymi strażacy wyruszają do pożarów i zdarzeń drogowych, a policjanci na co dzień patrolują ulice.

Data: 1 czerwca 2023 r. (czwartek).
Godzina: 15:30-18:30.
Miejsce: teren stadionu AWF, ul. Marymoncka 34.

Wstęp wolny!!!