Aktualności Z prasy i mediów

NSZZ Solidarność wchodzi do służb. Rzeczpospolita cytuje Kolase

Związkowcy z Policji, Straży Granicznej i Służby Więziennej protestują przeciw zmianom, które mogą ich pozbawić możliwości skutecznej walki o podwyżki.

Projekt nowelizacji przepisów o służbach mundurowych już trafił do Sejmu. Został złożony przez prezydenta Andrzeja Dudę na wniosek Piotra Dudy, przewodniczącego NSZZ Solidarność.

/..,/

– Nie obawiamy się powstania innych związków w służbach, raczej upolitycznienia tych formacji i osłabienia działających w nich od dziesiątek lat związków. Jeszcze w 2017 r., Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta, tłumaczył nam, że pluralizm związkowy w służbach może doprowadzić do radykalizacji żądań nowo powstałych związków i trudności w kierowaniu tak dużymi strukturami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo wewnętrzne. Zastanawiamy się, co się zmieniło od tamtego czasu – tłumaczy Marcin Kolasa, przewodniczący związku działającego w Straży Granicznej.

Źródło: https://www.rp.pl/Mundurowi/306189977-NSZZ-Solidarnosc-wchodzi-do-sluzb.html?fbclid=IwAR37QLnKB-rtu8yX0E8C8-IHsf466FPdSqs8Q9JR6BrdH67b5pvGoAu3wT8

Foto: Międzyregionalna Podlaska Sekcja Pożarnictwa NSZZ Solidarność