Aktualności Z prasy i mediów

Nareszcie, jest światło w tunelu. Jarosław Kaczyński pomoże ws. emerytur dla psów odchodzących ze służby? Jest projekt ustawy

Posłanka Koalicji Obywatelskiej przygotowała już projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. – Liczę w tej sprawie na wsparcie mojego klubu, ale i Jarosława Kaczyńskiego – mówi Wirtualnej Polsce Katarzyna Piekarska. Zrobiło się o niej głośno, gdy na pierwszym posiedzeniu Sejmu podeszła do ław PiS i zapytała prezesa partii, czy zapisze się do Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Scenę uchwyciła kamera Polsatu.

Jarosław Kaczyński od razu złożył swój podpis na liście. Teraz będzie miał szanse wykazać się w temacie wsparcia czworonogów. Posłanka chce, by ustawą wprowadzić emerytury dla zwierząt, które służą w Policji, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei, Służby Celno-Skarbowej, Żandarmerii Wojskowej, Służbie Więziennej, Służbie Ochrony Państwa czy wojsku.

Foto: Katarzyna Piekarska i Jarosław Kaczyński są w sejmowym zespole ds. zwierząt (polsat)

 

Czytaj więcej, źródło: https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-pomoze-ws-emerytur-dla-psow-odchodzacych-ze-sluzby-jest-projekt-ustawy-6453797960636033a?

Foto: P. Niemiec – główka kalendarza ZO NSZZ FSG przy NwOSG na 2020 rok