Aktualności Zarządu Oddziałowego Z prasy i mediów

Murem za Polskim Mundurem. Radomscy przedsiębiorcy przekazali dary dla służb pilnujących granicy z Białorusią i migrantów, którzy dotarli do Polski

Koksowniki, termosy, bieliznę termiczną, ale też produkty spożywcze przekazują radomscy przedsiębiorcy dla straży granicznej, żołnierzy i policjantów, którzy teraz strzegą granicy z Białorusią. Dary trafią to migrantów, którzy dostali się do Polski. Darczyńcy odpowiedzieli na apel Stowarzyszenia “Łączy nas granica” i związkowców z Nadwiślańskiego oddziału Straży Granicznej.

Murem za mundurem – radomscy przedsiębiorcy przekazali dary dla służb pilnujących granicy

Inicjatorem zbiórki jest Stowarzyszenie “Łączy nad Granica” z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Włączył się w nią też Zarząd Oddziałowy Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Na apel pograniczników z Radomia odpowiedzieli przedsiębiorcy z miasta i regionu.

Firmy przekazały między innymi koksowniki, kubki termosy, bieliznę termiczną i kubki termiczne, latarki, koce, woda butelkowana. Ale wśród darów są też zupki błyskawiczne, kawa, czy herbata. A więc wszystko to co może przydać się funkcjonariuszom na granicy polsko – białoruskiej. Dary zbierane przez Stowarzyszenie “Łączy nas granica” są przekazywane także uchodźcom, którym udaje się nielegalnie przedostać do Polski przez zieloną granicę. Oni po wielu dniach spędzonych w lesie potrzebują ciepłych ubrań, ale też jedzenia.

– Te osoby trafiają pod naszą opiekę często w stanie wymagającym natychmiastowej interwencji w zakresie wyżywienia i odzieży. Środki przeznaczone dla potrzebujących najlepiej będą dystrybuowane przez tych, którzy mają z nimi kontakt na miejscu, czyli przedstawicieli służb, biorących udział w operacji zabezpieczenia polskiej granicy państwowej – pisze w swoim komunikacie Stowarzyszenie “Łączy nas Granica”.

Czytaj więcej, źródło: https://echodnia.eu/radomskie/murem-za-mundurem-radomscy-przedsiebiorcy-przekazali-dary-dla-sluzb-pilnujacych-granicy-z-bialorusia-i-migrantow-ktorzy-dotarli/ar/c1-15923357?

Foto: Nmedia