Aktualności Zarządu Oddziałowego Aktualności ZT przy PSG Warszawa Okęcie

Leszek, Andrzej i Radek pożegnali się z mundurem

W dniu 08 lutego 2019 roku w siedzibie Placówki Straży Granicznej Warszawa – Okęcie w obecności kadry kierowniczej, przedstawicieli Zarządu Terenowego NSZZ FSG, koleżanek i kolegów oraz pracowników cywilnych odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzących na zasłużoną emeryturę kolegów związkowców Leszka Mrowińskiego oraz Andrzeja Charytoniuka.

Leszek Mrowiński swą karierę w Straży Granicznej rozpoczął w 1997 roku w GPK Warszawa – Okęcie jako pracownik cywilny. Od 2002 do 2016 pełnił służbę w Grupie Zabezpieczenia Logistycznego a następnie w Zespole Kontroli Specjalistycznych w Grupie Bezpieczeństwa Lotów. Zasłużony dawca krwi oraz koordynator krwiodastwa w PSG Warszawa-Okęcie.

Andrzej Charytoniuk w dniu 17 września 1996 roku rozpoczął służbę kandydacką w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej a w listopadzie tego samego roku ukończył kurs dowódców drużyn w CSSG w Kętrzynie. Następnie służbę pełnił w GPK Kuźnica Białostocka oraz w Strażnicy SG w Mielniku PoOSG. Od czerwca 2002 roku do dnia odejścia na emeryturę związany był z PSG Warszawa-Okęcie. Zajmował kolejno stanowiska w Zespole Kontroli Bezpieczeństwa, Zespole Kontroli Specjalistycznych i ostatnie 9 lat jako starszy specjalista w Referacie Wdrażania Systemów Bezpieczeństwa w Grupie Bezpieczeństwa Lotów.

Również w tym dniu na zasłużoną emeryturę po wieloletniej służbie odszedł Radosław Rutkowski, co prawda nie związkowiec ale dzielnie wspierający działania NSZZ FSG.

Zastępca Komendanta Pan kpt. SG Grzegorz Pietyra podziękował podwładnym za wieloletnie zaangażowanie w wykonywaniu czynności służbowych i wzorową służbę, życząc wszelkiej pomyślności i powodzenia na nowym etapie życia.

Podziękowania i życzenia pomyślności w imieniu funkcjonariuszy Grupy Bezpieczeństwa Lotów złożył Kierownik GBL Pan mjr SG Daniel Karamać.

W imieniu Zarządu Oddziałowego oraz Terenowego NSZZ FSG wiceprzewodniczący Krystian Wojciechowski podziękował kolegom za godne reprezentowanie idei funkcjonariusza Straży Granicznej, za zaangażowanie i pracę na rzecz związku, ogrom czasu poświęcony służbie oraz za przekazaną wiedzę i doświadczenie które stanowiły najlepszą naukę. W czasie uroczystości kolegom wręczono pamiątkowe grawertony i upominki.

Do podziękowań i życzeń przyłączyli się również koleżanki i koledzy z placówki.

Na koniec nie zabrakło wspomnień z początków kariery w SG a także zabawnych historii, których podczas minionych lat nie brakowało.

W imieniu wszystkich związkowców serdecznie życzymy odchodzącym kolegom realizacji dalszych planów i zamierzeń, wspieranych dobrym zdrowiem oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Dziękujemy!

K. Wojciechowski

Foto: PSG Okęcie

navigate_before
navigate_next