Aktualności Z prasy i mediów

Książki zmarłego powstańca warszawskiego na śmietniku

Na śmietnik miał trafić księgozbiór zmarłego niedawno wiceprezesa Związku Powstańców Warszawskich Eugeniusza Tyrajskiego – informuje “Wyborcza”.

– To skandal: wyrzucono księgozbiór zmarłego w grudniu powstańca warszawskiego Eugeniusza Tyrajskiego, który tutaj mieszkał. Wśród książek są zaadresowane do niego listy, w tym m.in. z Kancelarii Prezydenta – opowiadała wczoraj dziennikarzom.

Informację tę potwierdzili też w mediach społecznościowych mieszkańcy Warszawy.

“Wielki skandal. Powstanie Warszawskie na śmietniku. Książki po Bohaterze Powstania Warszawskiego śp. Eugeniuszu Tyrajskim ps. “Sęk” i “Gienek” trafiły na śmietnik. Nikt nie zawiadomił Związku Powstańców Warszawskich ani naszej Fundacji, że zamierza wyrzucić je do kontenera na śmieci. Przechodnie i sąsiedzi Eugeniusza ratowali co się dało. Apelujemy! Nie wyrzucajcie dorobku naszych bohaterów na śmietnik historii. Przekazujcie go nam, ludziom, którzy szanują pamięć o Bohaterach Powstania Warszawskiego – czytamy na profilu Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej, źródło: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nie-zyje-eugeniusz-tyrajski-ps-sek-ksiazki-zmarlego-powstanca-warszawskiego-na/1sr08wb?

Foto: NwOSG