Aktualności Zarządu Oddziałowego Aktualności ZT przy PSG Warszawa Modlin

Książki, gry planszowe i przybory biurowe dla Polskich Szkół na Ukrainie – Z Polską w sercu

W maju ZT NSZZ FSG przy PSG Warszawa-Modlin przy wsparciu ZO NSZZ FSG przy NwOSG zebrał i za pośrednictwem Fundacji Scire (https://facebook.com/scirefoundation/) przekazał książki, gry planszowe i przybory biurowe dla Polskich Szkół na Ukrainie.

Na pierwszych zdjęciach widać odbiór książek w PSG Warszawa-Modlin przed wyjazdem na Ukrainę. Następne fotki oraz piosenkę śpiewają dzieci z piątej klasy Szkoły Podstawowej w Warężu. Na koniec kilka zdjęć ze Szkoły sobotnio-niedzielnej przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Czerwonogradzie – dawny Krystynopol (https://www.facebook.com/groups/540944419342817/?ref=share).

Była to trzecia edycja akcji ,,Z Polską w sercu,, w ramach której samorządy, szkoły oraz ludzie dobrego serca pomagają w utrzymaniu tradycji Polskich na ziemiach kresowych obecnie należących do Ukrainy.

Z PSG Warszawa-Modlin jako wolontariusz udziela się aktywnie w fundacji Sebastian Biront, który przy tej okazji zaprasza wszystkich chętnych do współpracy. Na wrzesień planowana jest akcja sprzątania i renowacji cmentarzy Polskich na Ukrainie – wyjazd 9-12 IX zgłoszenia proszę kierować do ZT NSZZ FSG przy PSG Warszawa-Modlin.

Tekst: G. Gruca

navigate_before
navigate_next
Foto: ZT Modlin