Aktualności Z prasy i mediów

Koniec wyłączonego z kwarantanny ruchu przygranicznego. Sprawdź, co się zmieni – RMF FM

To koniec swobodnego przekraczania granicy przez osoby pracujące po jej drugiej stronie. Od piątku wchodzą w życie nowe regulacje. Także osoby przekraczające polską granicę w drodze do pracy będą musiały przechodzić 14-dniową kwarantannę. O zmianach poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nowe regulacje, wynikające z wydanego wczoraj rozporządzenia ministra zdrowia o wprowadzeniu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii będą obowiązywać od północy w piątek.

Dotyczą one osób, które codziennie przekraczają granicę w drodze do pracy. Czyli na przykład mieszkają w Polsce, ale dojeżdżały dotąd do pracy w Niemczech lub osób, które mieszkają w Niemczech, ale pracują w Polsce. Tak jak ci, którzy w ostatnich latach kupili domy i mieszkania w przygranicznych niemieckich powiatach, ale codziennie pracują w Szczecinie.

Czytaj więcej: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-koniec-wylaczonego-z-kwarantanny-ruchu-przygranicznego-spraw,nId,4401807?

Foto: Straż Graniczna