Aktualności Zarządu Oddziałowego Aktualności ZT przy PSG Warszawa Okęcie

Koledzy z PSG Warszawa Okęcie odwiedzili grób śp. Rafała

Funkcjonariusze z PSG Warszawa Okęcie, którzy wspierają Kolegów na zachodniej granicy (PSG Zgorzelec) w dniu 07 maja br. odwiedzili grób śp. mł. chor. SG Rafała Kubińskiego w Szklarskiej Porębie. Koledzy i Koleżanki złożyli wieniec, zapalili znicze pamięci i wraz z Rodzicami śp. Rafała odmówili modlitwę.

Wyjazd był zorganizowany w związku ze zbliżającą się pierwszą rocznicą śmierci śp.mł. chor. SG Rafała przez Zarząd Terenowy NSZZ FSG przy PSG Warszawa Okęcie.

Pamiętamy!

7 czerwca 2019 r. na wieczną służbę odszedł . chor. SG Rafał Kubiński – mąż, ojciec, funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie. 23 kwietnia skończył 35 lat.
Rafał Kubiński swoją przygodę z mundurem rozpoczął w 2004 roku wstępując do Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej, gdzie pełnił służbę

kandydacką. W 2006 r. rozpoczął służbę w Grupie Bezpieczeństwa Lotów w PSG Warszawa-Okęcie, a od 2007 r. realizował zadania w pionie Kontroli Ruchu Granicznego. Funkcjonariusz 16 marca 2018 r. ukończył szkolenie w zakresie Szkoły Chorążych.

– Rafał żył dla ludzi, dla bezpiecznej Ojczyzny – wspominają koleżanki i koledzy zmarłego funkcjonariusza. – W pamięci koleżanek i kolegów pozostanie jako osoba pełna optymizmu, koleżeńska, pomocna i tryskająca humorem – podkreśliła ppor. SG Dagmara Bielec-Janas, rzecznik prasowa NwOSG.

– Przełożeni zapamiętają go jako funkcjonariusza dyspozycyjnego i zaangażowanego w służbę, wyróżniającego się zdecydowaniem i konsekwencją, który racjonalnymi decyzjami i działaniami usprawniał przebieg procesu kontroli ruchu granicznego i odprawy podróżnych – dodała ppor. Bielec-Janas.

Odchodząc za wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę, bliskich, przyjaciół i kolegów.

Żródło: https://ochrona24.info/20307,zmarl-rafal-kubinski/?

Foto: Dariusz Boruch

navigate_before
navigate_next