Aktualności Zarządu Oddziałowego

Kamila Maciołek reprezentowała NwOSG na XVIII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowch w Szachach

Miłośnicy „królewskiej gry”, którzy na co dzień noszą mundury służbowe zjechali się po raz kolejny w Góry Opawskie, gdzie od środy 03 kwietnia do niedzieli 07 kwietnia 2019 roku w ośrodku Villa Daglesia w miejscowości Pokrzywna, w gminie Głuchołazy zostały rozegrane XVIII MISTRZOSTWA POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH W SZACHACH.

Szachy są grą strategiczną z wieloletnią tradycją i znaną na całym świecie. Nieznane jest dokładne pochodzenie „królewskiej gry”. Najprawdopodobniej są to Indie, ok. V-VI w. n. e, a obecne zasady opracowali prawdopodobnie Persowie, skąd pochodzi nazwa „szach” – tzn. król. Z Persji szachy trafiły do świata arabskiego, a następnie do Europy i stamtąd na cały świat.

Organizatorem Turnieju Szachowego był Urząd Miejski w Głuchołazach, którego przedstawiciel wraz z sędzią głównym Turnieju czuwał nad sprawnym przebiegiem rozgrywek. W zawodach uczestniczyło łącznie 79. zawodników i zawodniczek z całej Polski reprezentujących: Straż Graniczną, Policję, Państwową Straż Pożarną, Wojsko Polskie, Służby Celno-Skarbowe oraz Służbę Więzienną.

Najlepszym wśród zawodników Straży Granicznej był kpt. SG Zbigniew KOPACZEWSKI z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej reprezentowała kpr. SG Kamila MACIOŁEK.

Zawody przeprowadzono zgodnie z przepisami Kodeksu Szachowego, w tzw. Systemie szwajcarskim na dystansie 9. rund z tempem gry 90 min. Na partię dla zawodnika oraz 30 sekund na posunięcie. Turniej jest zaliczany do rankingu Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE, która w oparciu
o system rankingowy ELO oblicza poziom graczy na podstawie ich wzajemnych pojedynków.
Od środy do soboty rozgrywano po dwie partie, natomiast w niedzielę jedną partię. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych zdobył Kamil Cichy – zawodnik reprezentujący Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Ciężka praca i sumienność pozwalają osiągać wyniki w tym pięknym sporcie. Gratulujemy i życzymy wielu wygranych partii i dalszych sukcesów służbowych i osobistych.

Udział Koleżanki Kamili MACIOŁEK w mistrzostwach był możliwy dzięki uprzejmości Komendanta NwOSG oraz pełnym wsparciu przez Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy NwOSG.

Foto: KM

navigate_before
navigate_next