Aktualności Z prasy i mediów

InfoSecurity24 – Kamiński za Witek. Kolejna zmiana na czele MSWiA?

Prawo i Sprawiedliwość zgłosi obecną szefową MSWiA Elżbietę Witek na stanowisko marszałka Sejmu; w resorcie zastąpi ją koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński – wynika z informacji uzyskanych w kierownictwie ugrupowania przez Polską Agencję Prasową. Jeśli doniesienia te potwierdzą się, to będzie to już czwarty szef tego resortu w trwającej kadencji.

Obecny marszałek Sejmu Marek Kuchciński zapowiedział, że w piątek złoży rezygnację z tej funkcji. Decyzja ma związek z informacjami dotyczącymi lotów marszałka samolotami rządowymi. W środę Prokuratora Okręgowa w Warszawie poinformowała, że trwa postępowanie sprawdzające ws. ewentualnych nieprawidłowości w związku z lotami marszałka Marka Kuchcińskiego.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki zapowiedział w czwartek, że w piątek odbędzie się posiedzenie Sejmu, na którym Izba wybierze nowego marszałka (o godz. 15:00, wybór nowego marszałka będzie pierwszym punktem obrad). Według nieoficjalnych informacji klub PiS zgłosi na stanowisko marszałka Sejmu obecną szefową resortu spraw wewnętrznych Elżbietę WitekZ kolei minister w fotelu szefa MSWiA zastąpi koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Więcej, Źródło: https://www.infosecurity24.pl/kaminski-za-witek-kolejna-zmiana-na-czele-mswia?

FotO:  MSWiA/Flickr, Domena Publiczna