Aktualności Aktualności Zarządu Oddziałowego

II Ogólnopolski turniej piłki nożnej służb mundurowych „Mundial Uniejów” z udziałem drużyny NwOSG

W dniach 29-31 maja 2023 roku na zaproszenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Reprezentacja Nadwiślańskiego Oddziału SG udała się do Uniejowa na obiekty sportowe im. Włodzimierza Smolarka, gdzie odbywał się II Ogólnopolski turniej piłki nożnej służb mundurowych „Mundial Uniejów” o puchar Komendanta Głównego Policji. Nasi zawodnicy podczas losowania trafili do grupy A, gdzie spotkali się z takimi zespołami jak KWP
w Łodzi – dwukrotnym zwycięzcą poprzednich edycji oraz niekwestionowanym faworytem całego turnieju , KWP w Lublinie oraz 9. Łódzką Brygadą Obrony Terytorialnej.

W meczu otwarcia turnieju nasi zawodnicy spotkali się z drużyną KWP w Łodzi. Świetna, zdyscyplinowana i mądra gra naszej drużyny zaowocowała korzystnym wynikiem końcowym! Pokonaliśmy przeciwników 2:0 po bramkach W. Niewińskiego oraz  D. Brzezickiego i śmiało można powiedzieć, że wzięliśmy rewanż za porażkę z poprzedniego turnieju. Naszą bramkę w tym meczu zaczarował M. Skorupski, który swoimi interwencjami doprowadzał przeciwników do zupełnej bezradności.  Do swojego dorobku dopisujemy więc pierwsze 3 punkty.

W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z KWP w Lublinie. Szybko strzelona bramka T. Zagórskiego podziałała jeszcze pozytywniej na naszych zawodników. W międzyczasie przydarzył nam się błąd w obronie, który przeciwnik wykorzystał i wyrównał stan meczu na 1:1. Oba zespoły tworzyły dobre okazje do zdobycia bramki, lecz nasza drużyna była konsekwentniejsza! D. Wyderkiewicz po świetnej kontrze strzela na 2:1 i wyprowadza nasz zespół na prowadzenie po czym sędzia kończy mecz! Na swoim koncie mamy już 6 punktów
i jesteśmy o krok od awansu do ćwierćfinału!

W trzecim grupowym meczu spotkaliśmy się z 9. Łódzką Brygadą Obrony Terytorialnej i śmiało można powiedzieć, że był to najcięższy mecz dla naszej drużyny. Silnie grający przeciwnik, który musiał zdecydowanie wygrać mecz mocno nacierał na naszą bramkę.
Po fali ataków przeciwnika, nasz bramkarz dalekim wyrzutem ręką uruchomił W. Niewińskiego, który strzałem z pierwszej piłki wyprowadza nasz zespół na prowadzenie! Trzeci mecz i znów 1:0 dla nas! Taki rozwój sytuacji podrażnił przeciwnika, który jeszcze mocniej zaczął nas atakować. Szybka akcja WOT’u z prawej strony i mamy 1:1 a za chwilę 2:1. W naszych szeregach delikatna konsternacja oraz niepotrzebne nerwy – to niestety był najsłabszy mecz w naszym wykonaniu. Dodatkowo za chwilę przeciwnik po tzw. boiskowym bilardzie pośród naszych zawodników i M. Skorupski zostaje pokonany trzeci raz. Mamy 3:1 dla WOT’u. Przeciwnik poczuł, ze może przechylić definitywnie szalę spotkania na swoją stronę. Podziałało to na nas motywująco i za moment P. Przygoda po fenomenalnej akcji strzela na 3:2! Sędzia spotkania kończy mecz a my możemy cieszyć się z awansu do ćwierćfinału! : )

Następnego dnia o 10:30 zaczynamy rywalizację ćwierćfinałową. Naszym przeciwnikiem jest I Dywizjon Lotniczy w Leźnicy Wielkiej. W siódmej minucie spotkania strzelamy bramkę na  1:0 – strzelcem W. Niewiński! Za moment przeciwnik doprowadza do wyrównania i mamy 1:1 –  chwila dyskusji pomiędzy naszą drużyną a sędzią spotkania, gdyż zdaniem naszym oraz oglądając obok spotkanie osób nasz zawodnik był faulowany. Napór
i determinacja przeciwnika oraz spora ilość sytuacji bramkowych gdzie po jednej z nich niestety skapitulowaliśmy i przegrywamy 2:1. Staramy się walczyć do końca. Po jednej ze składnych akcji pod koniec meczu T. Zagórski strzela na 2:2! W naszych szeregach ogromna euforia! Wyprowadzamy akcję na bramkę przeciwnika, pechowo tracimy piłkę,  przeciwnik przeprowadza kontrę i… niestety tracimy trzecią bramkę. Za chwilę sędzia kończy mecz
i niestety musimy pożegnać się z turniejem na etapie ćwierćfinału. Duży niedosyt, smutek i świadomość, że mogliśmy zrobić troszkę więcej. Półfinał mocnego turnieju był na wyciągnięcie ręki.

Cenna lekcja oraz świetne przetarcie przed zbliżającymi się powoli Mistrzostwami SG w piłkę nożną w Koszalinie, na który już teraz zaczynamy się przygotowywać!

Dziękujemy serdecznie Panu komendantowi gen. bryg. SG Robertowi Baganowi oraz ZO NSZZ FSG przy NwOSG za możliwość uczestnictwa w tak świetnym turnieju. Czujemy dumę, że możemy reprezentować Straż Graniczną oraz Nadwiślański Oddział SG na arenie sportowej mogąc mierzyć się z najlepszymi mundurowymi drużynami w naszym kraju.

W następnym roku wracamy i celem jest jeszcze wyższa lokata!

 

mł. chor. SG Marcin Skorupski

specjalista Sekcja Promocji i Historii 

Wydział Organizacji i Promocji

Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

navigate_before
navigate_next

Foto: Uniejów Uzdrowisko Termalne/SG