Aktualności ZT przy PSG Bydgoszcz

II Mistrzostwa Mazowsza Służb Mundurowych w Sportach Siłowych

Kol. Adam Antośkiewicz Przewodniczący TOZ NSZZ FSG przy PSG Bydgoszcz jako jedyny reprezentant Straży Granicznej zajął II miejsce w II Mistrzostwach Mazowsza Służb Mundurowych w Sportach Siłowych, które odbyły się w sobotę w Radomiu.
 
Aby zostać II najsilniejszym funkcjonariuszem musiał najpierw zmierzyć się między innymi z przeciąganiem radiowozu i noszeniem kilkudziesięciokilogramowych walizek.

Impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców miasta, którzy przyszli dopingować mundurowych.

Już od samego rana radomianie zbierali się przed radomską Galerią Słoneczną, gdzie rozgrywano zawody. Tuż przed południem rozpoczęła się rywalizacja funkcjonariuszy służb mundurowych z całego kraju. Na starcie stanęli przedstawiciele mazowieckiej i radomskiej policji, straży miejskiej, funkcjonariusze Służby Więziennej, Straży Granicznej , radomscy strażacy oraz przedstawiciele Biura Ochrony Rządu, a także Żandarmerii Wojskowej.

Po początkowych eliminacjach, w których mundurowi musieli zmierzyć się w wyciskaniu ogromnych ciężarów leżąc na ławce oraz w tzw. martwym ciągu wytypowano grupę sześciu funkcjonariuszy, którzy rywalizowali w ścisłym finale zawodów.

A w finale funkcjonariusze musieli zmierzyć się między innymi z przeciąganiem policyjnego mercedesa sprintera, noszeniem kilkudziesięciokilogramowych walizek oraz innymi konkurencjami, które wzbudzały wśród publiczności zasłużony aplauz. W przerwie między konkurencjami widzowie mogli zobaczyć pokazy taneczne przygotowane przez instruktorów i członków klubu „Life – health i fitness” oraz wziąć udział w przygotowanych na tą okazję specjalnych konkursach, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody.

Służby biorące udział w zawodach wystawiły sprzęt, który był do dyspozycji osób odwiedzających zawody. Każdy mógł usiąść za kierownicą radiowozu policji, czy też wozu straży pożarnej.

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą zawodów został ubiegłoroczny triumfator – st. sierż. Adrian Lesisz z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu, II zasłużone miejsce zajął plut.SG Adama Antośkiewicza z NwOSG Straży Granicznej, któty służbę pełni w PSG Bydgoszcz , III miejsce przypadło sierż. sztab. Rafałałowi Przepiórce z  SPPP Radom.

Nagrody i puchary zwycięzcom wręczali m.in. Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Marek Świszcz, przewodniczący NSZZ „Policjantów” województwa mazowieckiego Grzegorz Nems, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu kom. Robert Hodio, Komendant Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy kpt. Monika Szczygieł, sekretarz Miasta Radomia Rafał Czajkowski, a także Michał Górski z Centrum Wspomagania Sportowego i Promocji Zdrowia „Atleta” i Karolina Czarnecka z radomskiej Galerii Słonecznej.

Organizatorem zawodów, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, byli przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa mazowieckiego, KWP zs. w Radomiu, KMP w Radomiu, Centrum Wspomagania Sportowego i Promocji Zdrowia „Atleta” oraz Galeria Słoneczna. Radomskie mistrzostwa współprowadzili: Jarosław Dymek i Sławomir Toczek. A wszyscy zawodnicy już zapowiedzieli start w przyszłorocznej imprezie.

{gallery}aktualnosci/toz-przy-psg-bydgoszcz/strongman-2012{/gallery}