Aktualności Zarządu Oddziałowego Oferty, promocje, terminarze

“Honorowi bez granic” zapraszają na akcję krwiodawstwa – 22 maja 2020 r.

Oddział Klubu HDK „Legion”przy ZO NSZZ FSG NwOSG serdecznie zaprasza na akcję krwiodawstwa w dniu 22 maja br., która będzie zorganizowana na terenie Komendy NwOSG przy ul. Komitetu Obrony Robotników 23 w Warszawie. Pobór krwi zabezpiecza Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Pobór krwi odbywać się będzie w mobilnym ambulansie w godz. 9.00 – 13.30 do którego zapraszamy wszystkich funkcjonariuszy i pracowników.

W związku z epidemią zmieniliśmy dotychczasową formułę akcji, wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa osób oddających krew. Personel WCKiK wyposażony w środki ochrony osobistej zadba, żeby oddanie krwi było bezpieczne.

W czasie pandemii szczególnie brakuje krwi, dlatego tak ważne jest aby w tym trudnym czasie pomagać innym.  Warto więc honorowo, solidaryzując się z potrzebującymi oddać krew, jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych.

Pamiętajmy koronawirus nie przenosi się drogą poprzez krew.

Zachęcamy do oddawania krwi. Ty też możesz swym szlachetnym gestem uratować komuś życie.

 

Kto może oddawać krew?

Osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów; u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała; które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, i endoskopowych oraz które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.

Wstrzymaj się z oddaniem krwi jeśli zaobserwujesz u siebie objawy grypopodobne takie jak :

– gorączka,

– suchy kaszel,

– płytki oddech/duszności,

– ból mięśni,

– zmęczenie,

– rzadziej : ból gardła.

Wojskowe Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nie wykonują u dawców badań na wykrycie wirusa SARS-CoV-2.

Dla dawców zapewniamy poczęstunek oraz gadżety.