Aktualności Zarządu Oddziałowego Z prasy i mediów

Finał I etapu rajdu „Rowerem dookoła Polski”

W piątek(26 maja br.) zakończył się organizowany przez członków Regionu IPA Włodawa rajd „Rowerem dookoła Polski”. Przedsięwzięcie to patronatem objął Zarząd Oddziałowego NSZZ FSG przy NwOSG. Celem tegorocznej wyprawy, oprócz promowania zdrowego trybu życia oraz naszego stowarzyszenia była zbiórka środków na niezbędne i niezwykle kosztowne leczenie Franka – syna funkcjonariusza Straży Granicznej.

W poniedziałek 22 maja po spotkaniu w Komendzie Powiatowej Policji we Włodawie i życzeniach wiatru w plecy od Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącej Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy NwOSG oraz Przewodniczącej Regionu IPA Włodawa 6 rowerzystów wyruszyło w drogę.

Organizator rajdu Leszek Lalak opracował trasę i zabezpieczył całą logistykę. Razem z nim ruszyli Zbyszek, Grzesiek, Marek, Darek i weteran rajdów Włodek z IPA Białystok, a wsparcie techniczne i pomoc w przewozie bagaży zapewniał Irek. Po drodze rowerzyści i nasi goście odwiedzili miejsce pamięci w Sobiborze – tam spotkali się z członkami Regionu IPA Włodawa Andrzejem i Tomkiem, a wieczorem w Krasnymstawie ze Sławkiem i Iwoną. Pogoda dopisywała, widoki i zapachy zapierały dech w piersiach, bo po drodze mijali przepiękne pola z kwitnącym rzepakiem i różne piękne miejsca o ciekawej historii. Pierwszego dnia przejechali blisko 90 km. Kolejnego dnia po niemal 100 km dojechali do Wożuczyna. Następnego dnia po ok. 70 km w większości pod górę i od południa w deszczu dojechali do Cieszanowa (ale było warto – świetne miejsce i klimat!). Kolejnego dnia trzeba było przejechać 76 km do Kramarzówki. Było zimno i pochmurnie, a wiatr niestety nie zawsze wiał w plecy. Polecamy widoki – koniecznie zajrzyjcie – Kramarzówka 311. Ostatniego dnia rajdu do przejechania było około 50 km. Przed Przemyślem piękne powitanie przygotował Janek Faber – Prezes Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA, który wyjechał po nas rowerem i zabrał na wycieczkę po mieście i do Wojaka Szwejka, poopowiadał nam o historii i tradycjach miejskich. Później mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu również z naszym członkiem – Komendantem Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. SG Andrzejem Popko. Weteran rajdów – Włodek z IPA Białystok nie kończył trasy w Przemyślu, a rowerem pojechał do domu. W piątek wieczorem we Włodawie wysmaganych wiatrem i słońcem uczestników rajdu powitała na ziemi włodawskiej Przewodnicząca Regionu.

Źródło: ipa.wlodawa.eu

navigate_before
navigate_next

Foto: IPA Włodawa