Aktualności Aktualności Zarządu Oddziałowego

Dymu nad polskim cmentarzem w Kisielinie na Ukrainie

W dniach 5-8 października br. odbył się wyjazd na Ukrainę zorganizowany przez ZW NSZZ Policjantów woj. śląskiego pod kierownictwem Macieja Dziergasa Przewodniczący Zespołu ZG NSZZ Policjantów ds.opieki nad grobami i miejscami pamięci o Policjantach.

Wyjazd miał na celu uporządkowanie grobów poległych Policjantów i Żołnierzy Polskich Kisielinie, Kowalu i Włodzimierzu Wołyńskim oraz odwiedzenie miejsc pamięci.

Policjanci odwiedzili również Polską Szkołę w Kowlu.

Znów pojawiły się smugi dymu nad polskim cmentarzem w Kisielinie na Ukrainie. Oznacza to że prowadzone są prace porządkowe na cmentarzu objętym opieką przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. śląskiego. Dwa lata nieobecności spowodowanej pandemią Covid-19 zrobiły swoje. Cmentarz wyczyszczony z roślinności niemal do zera,, odżył” ze zdwojoną siłą. Nie poddajemy się, kosy, piły spalinowe, siekiery i sekatory szybko udrażniają drogę do mogiły policjanta Policji Polskiej post. Joachima Ciepielewskiego.

Kolejne prace wykonane przez nasz ZW NSZZ Policjantów woj. śląskiego przy wsparciu Zarządów Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Opolskiego.

W wyjeździe uczestniczyli również przedstawiciele ZW NSZZ Policjantów w Radomiu oraz Przewodniczący ZO NSZZ FSG przy NwOSG Robert Lis.

Mieliśmy możliwość odwiedzić Lwów i spotkać się z tamtejszymi policjantami.

Źródło: https://www.facebook.com/maciej.dziergas

Foto: NSZZP, RL

navigate_before
navigate_next